Cum aflu numarul meu de telefon Orange Prepay daca nu am credit?

Anca07
#StarMember
Ce trebuie sa fac pentru a afla un numar de telefon pentru o cartela prepay ramasa fara credit?
1 Soluţie acceptată‚

GOLDzila
Explorator
Prin apel la 222 (tasta 2) sau în meniul SelfCare *100# la ramura 5, subramura 3 indică numărul, chiar dacă nu ai credit. Din roaming, singura modalitate de a afla numărul de telefon al unei cartele prepay fără credit se poate afla accesând contul My Orange (dacă in trecut a fost adăugat numărul în cont).

31 Răspunsuri 31

Anca07
#StarMember
O prima varianta ar fi sa suni la 222, apoi apeși tasta 2 și asculți numărul tău de mobil la Orange. Aveti si alte variante pentru a afla numarul unei cartele prepay fara credit?

Miha_Z
#StarMember
Poti suna la 300 - Serviciu clienti, de unde poti afla informatii actualizate despre numarul PrePay; la 333 sau *133# de unde poti afla valabilitatea optiunilor sau a contului.

Ascary
Campion certificat
Poți sună de pe numărul tău prepay pe numărul unui prieten iar pe telefonul acestuia va apărea numărul tău de telefon.

Voi ăștia care ați apreciat răspunsul lui...A zis clar ca nu are credit...cum **beep** sa suni pe altcineva?

Anca07
#StarMember
Da, intr-adevar este cel mai simplu, insa daca nu avem credit sau nicio extraoptiune activa pe cartela?

Vio73
#StarMember
Se poate suna pe alt număr și se află imediat numărul cartele prepay. Dacă nu mai are credit, se poate afla prin apel la 222.

Miha_Z
#StarMember
Nu stiu acum daca mai este aceasta optiune, dar in trecut pe timpul cand aveam cartela si ramaneam fara credit, intram la *100# si luam "sub forma de imprumut" 50eurocenti. Daca mai e valabil si acum, cu acel credit poti trimite un sms sau apela pentru a afla numarul.

Ascary
Campion certificat
Poate sa fie și aceasta o soluție,dar nu îi trebuie cred că sa intre pe *100# sau pe ramura aceasta nu este nevoie?

DanielaH
Moderator
@Anca07, te-au ajutat răspunsurile primite? Daca da, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membrii să știe cum pot afla numarul unei cartele prepay. Mulțumim!

Romeo_
Senior certificat
Suni un alt telefon care il ai preajma(rude,prieteni).

GOLDzila
Explorator
Prin apel la 222 (tasta 2) sau în meniul SelfCare *100# la ramura 5, subramura 3 indică numărul, chiar dacă nu ai credit. Din roaming, singura modalitate de a afla numărul de telefon al unei cartele prepay fără credit se poate afla accesând contul My Orange (dacă in trecut a fost adăugat numărul în cont).

Ovidiu_1
Junior entuziast
trebuie sa suni la 222

Justme99
Începător
Eu stiam ca cea mai simpla si rapida metoda era 222 ramura 2 si afli numarul

Neaplicabil
Cartela sim trebuie sa aibă trecut un număr sau serie pe ea. Contactea-za operatorii Orange prin telefon şi roaga-i sa te ajute. Le comunici seria şi numarul trecut pe sim.