anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme portare de la Telekom pe Yoxo

Cipike
Junior
Portare de la Telekom pe Yoxo, am primit sim apoi email ca Telekom refuza portarea. Telekom spune ca nu au refuzat portarea. Ce fac?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Excelent. De aici, dupa 30 de zile incearcă trecerea la yoxo. Nu ar mai trebui sa fie probleme. Asigură-te că nu ai nici un număr asociat la contul yoxo asociat adresei de email din yoxo. Altfel, vei fi nevoit sa-ți faci alt cont yoxo cu alta adresă de email.

Vizualizare soluţie în postul original

22 Răspunsuri 22

Cipike
Junior
A doua încercare de portare pe Yoxo refuzata de Telekom și justificata prin cod abonat gresit. A treia e cu noroc deoarece am trecut pe cartela prepay Orange, urmând ca pe 16 sept a. c. portarea sa se finalizeze. Baftă la noroc.

FLo1
#StarMember
Cipike: În sfârșit vești bune și ceva concret. Mă bucur pentru tine.

Cipike
Junior
Astăzi am reușit portarea la cartela prepay Orange. Mulțumesc tuturor pentru ajutor.

FLo1
#StarMember
Excelent. De aici, dupa 30 de zile incearcă trecerea la yoxo. Nu ar mai trebui sa fie probleme. Asigură-te că nu ai nici un număr asociat la contul yoxo asociat adresei de email din yoxo. Altfel, vei fi nevoit sa-ți faci alt cont yoxo cu alta adresă de email.

Cipike
Junior
Am reușit trecerea la Yoxo de la o cartela prepay Orange fără nici cea mai mică problemă. Mulțumesc tuturor pentru ajutor.

FLo1
#StarMember
E bine ca ai obținut ceea ce ți-ai dorit. Te așteptăm să revii cu impresii despre Yoxo, noul tău plan tarifar (abonament).

DanielaH
Moderator
@Cipike, îți mulțumim că ai revenit în Comunitate cu vești bune. Ne bucurăm că s-a rezolvat și te mai așteptăm.

Costi35
Începător
Salutare tuturor! La fel am patit si eu (telekom),prima refuzare pe motiv ca am introdus gresit codul de client,tind sa cred ca asa e. Azi primesc raspuns ca a fost refuzata si aceasta cerere,aseara doar ce activasem nr de yoxo. Astept raspuns sa vad ce motiv s-a mai invocat. Si da, voi merge intr-un sediu Orange sa urmez pastii de trecere pe prepay si apoi pe yoxo. Sper sa rezolv,ca am disperat cu astia. Semnal ciuciu in foarte multe zone,internetul sacadeaza...