anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate face abonament la TV fara internet?

Soptereanu33
Vizitator

Dupa cum zice si titlul, vreau doar abonament la TV, e pentru bunicii mei, ei nu au habar ce e ala internet..

1 Soluţie acceptată‚

BlackWolf
Senior certificat

Salutare!

Se poate face abonament pentru TV doar prin satelit, prin fibra optica se poate lua doar impreuna cu internetul, nu se pot lua separat ca la Digi, din pacate...

Am vrut sa iau si eu doar TV prin fibra, fara internet si nu se poate, asa ca am ramas cu televiziunea prin satelit de la Orange...

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

@Soptereanu33 : Conform ofertelor pentru servicii fixe existente, serviciile se oferă la pachet internet + TV pe motiv că echipamentul instalat este folosit atât pentru net cât și pentru TV. Deși le contactezi împreună, condițiile ca nou abonat vor fi suficient de avantajoase, fără cost mare pe parte de net.

cmadeleinel
Explorator

Da, cu siguranță puteți face abonament doar pentru tv, merita sa încercați sa obțineți o oferta mai generoasa, mai ales ca este pentru bunici! Sa ne țineți la curent dacă ați reușit! 

Multumesc ca ati citit intrebarea mea. Sper ca asa este, voi merge maine la orange sa cer oferta doar pentru TV. O sa revin cu noutati!

BlackWolf
Senior certificat

Salutare!

Se poate face abonament pentru TV doar prin satelit, prin fibra optica se poate lua doar impreuna cu internetul, nu se pot lua separat ca la Digi, din pacate...

Am vrut sa iau si eu doar TV prin fibra, fara internet si nu se poate, asa ca am ramas cu televiziunea prin satelit de la Orange...

Multumesc mult de raspuns si solutie!

Cu mare placere! Multumesc si eu!

Cum vrei sa faci pana la urma, te tenteaza varianta prin satelit?

Probabil voi alege prin satelit, însă mă decid după ce vorbesc cu cei de la Orange, poate primesc o ofertă bună.

Da, cea mai buna solutie este sa vorbesti cu ei si sa prinzi o oferta cat mai buna, si decizi in functie de asta. Altfel este scump, mai ales varianta prin satelit. Varianta prin fibra TV+Internet este mai ieftina decat varianta doar de TV prin satelit. Si eu am tot o oferta, prinsa acum 5 ani, TV premium prin satelit cu 3 receivere la pret de TV prin fibra, merge si destul de bine, de asta si merita si il tin, altfel nu ar merita decat daca nu ai fibra in zona, iar la mine este... Succes, sa prinzi o oferta buna. Tine-ne la curent cu ce rezolvi.