anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] De ce nu pot activa HBO GO?

Funkyvyo
Junior
De ce nu pot activa HBO Go?
1 Soluţie acceptată‚

Funkyvyo
Junior
in final da. Dar cu ajutorul operator HBO, sunt foarte nemultumit de la cei de la orange- operatori...habar nu aveau. dupa ce am vb cu cei de la HBO - 1. am intrat in contul My orange 2. activare servicii HBO GO. 3. redirectionat in pagina celor de la HBO 4. am activat cont nou cu alta adresa de mail (nu cea folosita in my Orange ) - parola este seria de carte de identitate in prima faza. 5. merge acum.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

svetalex
Senior certificat
Verifică cu ce dată intră în vigoare abonamentul Vezi dacă te ajută informațiile din link-ul acesta: https://www.media-max.ro/eroare-hbo-go-5-2/

Jay
Campion certificat
Salut! Ai vazut acest topic? Este destul de detaliat. https://comunitate.orange.ro/questions/2472548-abonare-si-dezabonare-hbo

Funkyvyo
Junior
Da..am incercat pasii, dar nu il pot activa

svetalex
Senior certificat
Prin ce operator ai contractat HBO Go? Ai mai avut HBO Go instalat în trecut/perioadă de vizionare gratuită? De la ce dată intră în vigoare abonamentul pe care încerci să activezi?

Funkyvyo
Junior
Da. Am avut de la RDS, dar ideea e ca am discutat cu operatorii HBO si nu imi apar adresele de mail folosite ( ei nu le.au gasit in baza de date), deci cumva trebuie sa mi activez cont Utilizator nou...dar de pe adresa de mail folosita la My orange nu pot

svetalex
Senior certificat
Ai încercat și cu datele vechiului cont?

DanielaH
Moderator
@Funkyvyo, ai reușit activarea HBO Go? Te așteptăm cu detalii noi.

Funkyvyo
Junior
in final da. Dar cu ajutorul operator HBO, sunt foarte nemultumit de la cei de la orange- operatori...habar nu aveau. dupa ce am vb cu cei de la HBO - 1. am intrat in contul My orange 2. activare servicii HBO GO. 3. redirectionat in pagina celor de la HBO 4. am activat cont nou cu alta adresa de mail (nu cea folosita in my Orange ) - parola este seria de carte de identitate in prima faza. 5. merge acum.

DanielaH
Moderator
@Funkyvyo, ne bucurăm că ai rezolvat și mulțumim pentru feedback! Te mai așteptăm.