anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Cu aplicatia Orange tv go nu pot face inregistrare de pe orange sport

Gicu_3
Junior entuziast
Buna ziua, am abonament pri fibra (net 1000. și tv premium..). Cu aplicatia Orange tv go nu pot face inregistrare de pe orange sport 1 și orange sport 2. Aplicatia a fost asociata cu abonamentul pe care il am. Ce pot sa fac?Mulțumesc!
 
Cu respect
Zoltan 
15 Răspunsuri 15

DanielaH
Moderator

Gicu, este o situație recentă sau ea persistă de mai mult timp? Se întâmplă numai cu canalele Orange Sport?

Gicu_3
Junior entuziast

Recent am instalat aplicatia.Se intampla numai pe Orange sport 1 și 2.Pe orange sport  3 și 4 pot sa inregistrez.

Gicu_3
Junior entuziast

Recent am instalat aplicatia.Se intampla numai pe Orange sport 1 și 2.Pe orange sport  3 și 4 pot sa inregistrez.

Pololică
#StarMember

Sa nu fie o modificare de DRM (Digital Rights Management). Stiu ca sunt canale care au restrictii temporare (desi mesajul aparut este altul, anumite emisiuni nu se incadreaza nici macar la vizionarea online).

Gicu_3
Junior entuziast

Nu inteleg atunci de ce îmi apare butonul pt. Inregistrare.

Aplicatia este facuta sa aiba aceleasi functii la toate canalele.

Tot cu titlu de exemplu:

  • Antena 1: emisiunea Asia Express. Desi in urma cu un an jumatate am putut accesa canalul din Turcia, emisiunea nu era disponibila online in afara aplicatiei Antena Play. Furnizorul TV oferea canalul, dar canalul nu oferea emisiunea (puteam sa vad Observatorul sau alte emisiuni sau seriale, dar nu si emisiunea asta plus inca doua sau trei)
  • TVR (da, TVR): in urma cu niste ani am incercat sa vad Telejurnalul de dimineata. N-am putut tocmai din cauza drepturilor de redifuzare online.

Probabil asta ar fi problema si la tine. Este o posibila cauza, la fel de bine cum ar putea fi un bug al aplicatiei (o eroare) si ori ar trebui sa poti inregistra (si, evident, sa apara acel buton), ori nu poti inregistra (canalul sau emisiunea) si, atunci, butonul ar trebui sa apara inactiv (de obicei, cand un buton este gri, inseamna ca functia respectiva este inactiva).

Vio73
#StarMember

Salutare!

Poți expune problema la adresa de email aplicatii@orange.com.

Le lași numele, prenumele , numărul de telefon asociat contului și ei sunt cei care te pot ajuta concret. Noi ne putem da doar cu părerea.

Zi faină!

Gicu_3
Junior entuziast

Mulțumesc pt.sfaturi.Am scris pe adresele de email recomandata și aștept raspuns.O zi frumoasa tuturor!

Baftă!

Gicu, s-a rezolvat situația?

Gicu_3
Junior entuziast

Acum s-a rezolvat.A fost o problema cu aplicatia.

Super! Ne bucurăm. Mulțumim pentru feedback și te mai așteptăm.

Posibil să fi fost efectul faptului că ai scris unde trebuia.

Bine că s-a rezolvat!

Gicu_3
Junior entuziast

Intradevar ,discutiile le-am purtat cu echipa de la "aplicatii orange".Problema a fost cu aplicatia.Multumiri tuturor!