anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Program tv Digi24 eliminat din grila

pufa_78
Junior
Mi s-a scos programul Digi24 din grila de programe, de ieri, 2 sept; e ceva de durata sau ??
1 Soluţie acceptată‚

Salut, In grila de canale a abonamentului de televiziune prin cablu, canalul DIGI24 este inclus in abonamentul Entry, Explore si Global. Ai facut o cautare manuala? Uite, aici gasesti grila de canale: https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/abonament-tv-cablu/ O zi buna!

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Jay
Campion certificat
Bună! Astăzi este în 2 septembrie.. Din ce am văzut în alte topicuri din comunitate.. grila tv nu este contractuală, deci poate suferi modificări, în funcție de contractele dintre furnizori.. Probabil a fost înlocuit cu alt post.. Mai sunt abonați tv, în comunitate, care-ți pot împărtăși din experiența lor.. însă informația exacta în cazul asta, cred ca numai de la Orange o poți primi..

FLo1
#StarMember
@pufa_78: Bun venit in Comunitate. Ca scriai despre Digi 20+4, nici macar ei nu au o grila batuta in cuie. Una prezinta pe online si alta e in realitate. Pachetul de programe difera de la o zona la alta, dar cu siguranta nu este o masura de privare luata de Orange. Posibil pe de alta parte, sa fie ceva temporar. Dar revino daca problema persista.

Vio73
#StarMember
Nu mai este pe cablul prin rețeaua Telekom sau prin rețeaua proprie? O să verific și eu astăzi acest aspect! Cam neplăcută situația dacă l-au scos! L.E.Am verificat și este în continuare acel program . Poate te referi la grila proprie a Orange-ului.

FaraUnID
Campion certificat
Conform CNA canalul Digi 24 se afla in grila must carry https://www.cna.ro/IMG/pdf/Lista_statiilor_TV_-_2020_pct_III.pdf pentru anul 2020. Prin urmare trebuia luat legatura cu operatorul si solicitat informatii. Daca nu o plangere catre CNA ar trebui sa rezolve problema.

Razvan
#StarMember
Poate i-a schimbat poziția, dă o căutare manuală pe fiecare frecvență.

Vio73
#StarMember
La mine nu s-a schimbat nimic. Poate s-a întâmplat ceva la nivel local și trebuie rescanate programele.

DanielaH
Moderator
@pufa_78, care mai este situația cu canalul Digi24? L-ai găsit în grila de programe?

pufa_78
Junior
nu e in grila..

DanielaH
Moderator
@pufa_78, ne spui, te rog, ce tip de abonament TV ai?

pufa_78
Junior
Am asa pe factura: Pachet Orange Love Optiune HBO Home TV Global Home Net 1000 din Orange Love Orange Me 7 Start 40

Salut, In grila de canale a abonamentului de televiziune prin cablu, canalul DIGI24 este inclus in abonamentul Entry, Explore si Global. Ai facut o cautare manuala? Uite, aici gasesti grila de canale: https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/abonament-tv-cablu/ O zi buna!

pufa_78
Junior
Merci! Voi face o cautare manuala si va anunt!

atlantistm
Junior
Cand va fi introdus si canalul Digi 24 in grila Orange TV prin Satelit ?

Salut, atlantistm! Iti multumim pentru interesul acordat retelei noastre! Din pacate nu avem informatii in acest sens, insa, am trimis propunerea tau colegilor din departamentul dedicat, pentru a lua in considerare adaugarea canalului DIGI 24 in grila de canale.