anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Premier League pe Eurosport

Alex_33
Junior entuziast
Buna. Urmeaza sa se reia Premier League si as dori sa stiu daca va fi transmis pe Eurosport? Citisem undeva ca la Orange nu se poate vedea. La alti operatori da. S-a schimbat ceva sau o sa fim in continuare privati de spectacolul din Premier League? Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Salut,
Asa cum ai spus si tu si este mentionat si pe site, avem in grila de programe Eurosport, dar sunt unele emisiuni/ filme/ competitii pentru care nu avem drept de transmitere online prin intermediul abonamentelor de televiziune. Din pacate, printre acestea se numara si Premiere League. Acest lucru este mentionat si in termenii si conditiile generale de pe site-ul nostru, aici https://www.orange.ro/termeni-si-conditii/pdf/2020-02/Brosura-TCG-abonamente-120x170mm-ian2020-lowre..., la pagina 61.

 

Te asiguram insa ca in permanenta colegii nostri lucreaza pentru imbunatatirea continutului, astfel incat acesta sa fie cat mai bogat.
O zi buna!

Vizualizare soluţie în postul original

24 Răspunsuri 24

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut tuturor! Unul dintre membrii comunității, FaraUnID, tocmai a postat despre o alternativă pentru a urmări gratuit primele meciuri din Premier League: https://comunitate.orange.ro/questions/2374508-amazon-transmite-gratuit-twitch-primele-meciuri-premier-league

Alex_33
Junior entuziast
Deci in seara asta nu am putut sa ma conectez la Eurosport Romania nici de pe Orange TV Go. Imi spune ca acest canal nu face parte din oferta mea. Ciudat, pentru ca in week end m-am uitat la meciuri din Premier League pe TV Go. In seara asta nu am putut. Multumesc Orange...

Chris_t
Explorator
Nu ai înțeles? Twich, asta recomandă Orange abonaților săi. Mai avem puțin să ne spună sa ne facem cont pe Amazon Prime cu alta locație, sa fentam drepturile TV. Ce că-s plătite de ESp pentru RO, și ca orice alta retransmisie este ilegala, Orange te trimite pe Twich. Pe banii tai. Parol moncher? Voi sunteți reali la faza asta? Nu mai bine face Ludmila ceva și își respecta abonații, nu sa ii pună sa caute stream-uri pe net???

Alex_33
Junior entuziast
Din pacate ai dreptate. Eu unul sunt foarte dezamagit. Meciurile din Premier League le-am urmarit pe stream-uri.

Vio73
#StarMember
E ciudat că acum nu mai merg nici la mine în Orange Tv go!

Alex_33
Junior entuziast
Foarte ciudat si nu inteleg de ce. Poate ne raspunde cineva de la Orange.

Salut, Ne pare rau, insa furnizorul de canal a decis sa nu includa aceste meciuri si in canalul Eurosport HD retransmis de Orange. O zi buna!

CP_2
Începător
Orange, e o problemă. Pentru că asta a fost motivul pentru care mi-am pus serviciul TV prin satelit. Practic, am fost păcălit. Pentru că Eurosport apare in grila de programe. Mai mult chiar, la program TV, in dreptul postului Eurosport, apare Premier League !!! Dar pe imagine este altceva. Cred că sunteti obligati să remediati urgent această problemă.

Salut,
Asa cum ai spus si tu si este mentionat si pe site, avem in grila de programe Eurosport, dar sunt unele emisiuni/ filme/ competitii pentru care nu avem drept de transmitere online prin intermediul abonamentelor de televiziune. Din pacate, printre acestea se numara si Premiere League. Acest lucru este mentionat si in termenii si conditiile generale de pe site-ul nostru, aici https://www.orange.ro/termeni-si-conditii/pdf/2020-02/Brosura-TCG-abonamente-120x170mm-ian2020-lowre..., la pagina 61.

 

Te asiguram insa ca in permanenta colegii nostri lucreaza pentru imbunatatirea continutului, astfel incat acesta sa fie cat mai bogat.
O zi buna!

daniel40
Începător
In primul rand ati inceput si voi ca defunctul telekom ? Nu va intelegeti la transmisii si blocati transmisia ? Dar daca e din vina celor de la Prima ce are de zis OPC-ul in acest sens ? Acesta este un caz de discriminare si ar trebui sesizat CNA-ul si OPC-ul. Din moment ce un post tv este in grila de programe ale tuturor cablistilor cum de isi pot permite cine si ce sa vizioneze ? Propun o reclamatie la CNA pentru postul PRIMA SPORT.