anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dispariția canalelor Orange Sport din grila

tarniceriu
Junior entuziast

Canalele Orange Sport au dispărut din grila satelit,nu am văzut/primit nici un anunț oficial din partea Orange România in ceea ce privește dispariția ,despre închiderea lor,am aflat doar din presă,personal sunt dezamăgit deși înțeleg situația lor dar calitatea imaginii canalelor PrimaSport HD lasă de dorit,măcar dacă ar urca pe satelit versiunea 4K  și sau canalele Digisport HD

 

27 Răspunsuri 27

Anonim
Neaplicabil

Se știa de vreo 2 luni ca se vor închide, nu strica sa trimită și ei un email măcar sa anunțe asa era ok. Canalele digisport se găsesc doar la digi. La Orange rămânem doar cu prima sport și Eurosport 

Anonim
Neaplicabil

tarniceriu
Junior entuziast

Interesant punct de vedere adică dacă nu-ți pierzi timpul pe rețelele de socializare nu ai dreptul să fii informat oficial,se temeau ca poate renunțau mulți și treceau pe Digi ?

În opinia ta anunțul ăla de trei secunde strecurat într-o reclamă trebuia să fie anunțul oficial către abonații Orange ?

Anonim
Neaplicabil

Nu știu ce abonament ai.

Însă din punctul meu de vedere trebuiau anunțați toți cei care plăteau suplimentar pentru a avea acces la Orange Sport.

Daca canalele erau oferite gratuit Orange nu este obligat să notifice închiderea acestora fiecărui client in parte.

tarniceriu
Junior entuziast

MCostel,Ești reprezentant Orange? 

Contează ce abonament am?

Vorbesc aici și despre relația client prestator de servicii,îți mulțumesc pentru răspunsuri dar hai să nu ardem gazul degeaba pe aici,e o practică neloială împotriva clienților 

Anonim
Neaplicabil

Daca eu sunt reprezentant Orange atunci tu ești reprezentantul concurentei.🤣

Discutam despre un subiect încheiat.

Chiar daca ai fi fost anunțat personal tot ai fi fost supărat.

tarniceriu
Junior entuziast

Nu prea înțelegi punctul meu de vedere… și da,pentru tine subiectul e închis 

nu sunt reprezentant al niciunei firme dar sper totuși ca un reprezentant Orange își mai aruncă câte un ochi și pe aici altfel altfel comunitatea asta n-are nici un sens

Anonim
Neaplicabil

Atunci postează o lista de sugestii.

Doar sa nu fie sugestii ce nu pot fi implementate (canalele Digi proprii în grila Orange).

 

Anonim
Neaplicabil

Din păcate canalele Digi Sport vor fi disponibile doar in grila furnizorului Digi.

Prima Sport este alternativa oferita de Orange.

Daca te-ai fi alăturat comunității mai devreme ai fi aflat probabil la timp.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Noi vorbim pe aici de ceva vreme și s-a anunțat și în presă. Oricum, ai sport destul pe canalele Prima Sport.

Ai un astfel de anunț și aici:

https://www.gsp.ro/gsp-special/media/lovitura-media-orange-sport-inchidere-736468.html

Baftă! 

Anonim
Neaplicabil

Totusi era ceva normal sa trimită și un email la clienți, nu ii costa absolut nimic un email amarat 

Anonim
Neaplicabil

In acest caz sunt de acord cu tine deoarece clientii abonamentului esențial plăteau suplimentar pentru Orange sport (3 Ron).

Normal cel puțin aceștia trebuiau notificați.

Sper că au fost.

tarniceriu
Junior entuziast

Bănuiesc ca nu ai citit tot ce am scris cat despre anunțurile din presa română,mă lasă rece 

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Canalele Digi Sport nu au cum. Pe cablu este Prima 4k și Eurosport 4k. 

Anunțuri oficiale de la Orange, nu prea vezi legat de închiderea unui serviciu, din păcate.