anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum caut Aleph News in grila TV?

adi_gorcea
Junior
Avem Aleph News in grila? Cum il caut in grila TV?
1 Soluţie acceptată‚

adi_gorcea
Junior

Am gasit Aleph News.
Am cautat pe youtube un tutorial referitor la rescanarea programelor pe un smart TV Samsung. (settings / broadcasting / auto program etc.

 

Sau aici

 

 

 

Ma asteptam sa primesc de la cineva din grupul asta niste indicatii pentru ca banuiesc ca multi au facut operatia asta. In schimb am iscat comentarii politice. Putin dezamagit..

 

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

And04
Senior
Salutare si bun venit in comunitatea Orange! Intr-o discutie recenta se preciza introducerea acestui canal in grila cat de curand...mai multe detalii aveti aici https://comunitate.orange.ro/questions/2436583-orange-introduce-look-4k-aleph-news-hd-cinemaraton-hd Toate cele bune!

Vio73
#StarMember
Salut! Este introdus acest canal în grila Orange tv, dar trebuie să dai o scanare a programelor din nou. Acum, nu știu ce ai, fibră optică sau tv satelit, dar oricum este introdus peste tot. Pe tv satelit și pe fibra optică prin rețeaua Telekom le-am verificat chiar eu! Efectuează o scanare a programelor și sigur vei da de el. Succes!

adi_gorcea
Junior
Problema e că am un televizor mai deștept ca mine. E un Samsung cu o cartelă în spate, nu am decodor iar in casă îmi intră fibra optică. Nu știu cum să dau o rescanare a programelor. O sugestie, un sfat?

Vio73
#StarMember
Caută în meniul lui și trebuie să aibă undeva funcția de căutare automată sau ceva de genul.

mihai_13
Maestru
Aleph News un nou program de propaganda politica nimic nou sub soare 🙂

FaraUnID
Campion certificat
@initiator Cu sau fara Aleph News in grila viata merge inainte. Eu il am grila IPTV de la Telekom si, crede-ma, nu pierzi absolut nimic. Este o risipa de banda. Poate singura emisune cat-de-cat digerabila este Marius Tuca Show, dar cu mentiunea ca si aceasta emisiune, prin continutul promovat, a virat spre o anumita culoare politica. Aleph News este modul prin care Andrian Sarbu vrea sa reinventeze gaura de la covrig. Treaba asta a mers de minune in cazul Pro-ului. Acum piata este suprasaturata de astfel de continut pe care cei de la Aleph News il numesc pompos "smart".

FLo1
#StarMember
Of dragilor, de ce nu vreti voi sa respectati libertatea de alegere. Asa cum unii prefera zi de zi "Taraf TV" ca altceva pentru ei nu estem, tot asa altii prefera sa "vaza" numai schimburi de culori politice numite pompos "tolcșou".

Razvan
#StarMember
Gusturile nu se discută, iar preferințele la canalele tv nici atât.

DanielaH
Moderator
@adi_gorcea, ai găsit programul în grilă?

adi_gorcea
Junior

Am gasit Aleph News.
Am cautat pe youtube un tutorial referitor la rescanarea programelor pe un smart TV Samsung. (settings / broadcasting / auto program etc.

 

Sau aici

 

 

 

Ma asteptam sa primesc de la cineva din grupul asta niste indicatii pentru ca banuiesc ca multi au facut operatia asta. In schimb am iscat comentarii politice. Putin dezamagit..

 

DanielaH
Moderator
@adi_gorcea, mulțumim pentru răspuns și pentru feedback. Vom marca noi ca soluție răspunsul tău pentru a apărea primul și pentru a fi de ajutor și altor membri care vor să facă o rescanare a programelor din grilă. Te mai așteptăm în Comunitate cu întrebări și răspunsuri și sperăm ca dezamagirea ta actuală să se transforme într-o experiență placută.