anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Canale HD în grila Orange TV DTH

0741xxxxxxA
Junior

Salut Comunitatea Orange

Când veți introduce canale noi în format HD pe Satelit? De ce nu vreți să introduceți canale HD în grila Orange TV DTH?

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Pentru ca suntem clienti…ca si tine? Si nu putem face niciun fel de modificari in grila de programe? 🙂

Dar poti face o sesizare in sensul asta, catre Orange, din sectiunea de Contact

Client Orange

delfinas
#StarMember

E asa important sa fie HD? Crezi ca va fi o diferenta mare? Important e sa ai posturile dorie si sa se vada bine. Eu nu am sesizat o diferenta intre SD si HD.

Normal Delfinas că posturile HD se văd mai bine și mai clar decât cele SD.Ce diferență este între canalele SD și HD.Cele SD se văd mai rău ca cele HD.Nu se compară  claritatea imaginii și a sunetului HD cu cea SD

Da, probabil ca nu am eu prea multe pretentii de la calitatea programelor tv. Important e ca imaginea sa nu aiba purici si sa nu bazaie sonorul. Conteaza si cum se receptioneaza semnalul, el poate sa plece bine de la emitator, dar pana la tv-ul tau sa-si piarda claritatea.

Delfinas nu are cum am TV Samsung Nou Smart TV 4 K UHD

Nu la calitatea tv-ului ma refer, ci la cum e de bine mufat cablul, de ex.

"Eu nu am sesizat o diferenta intre SD si HD" No offence, dar cred ca asta este un motiv important pentru care pe DTH nu introduc canale HD .... 

- Pai pentru cine sa introducem, se intreaba cei de la Orange ...lasa ca mai bine consumam banca cu ca**ri must carry ... si atunci pentru ce se mai cheama "premium"? ce e premium?...

e perfect /s

Vio73
#StarMember

Salutare!

Toți ne dorim cât mai multe posturi de calitate, atât în format HD, cât și 4k. Din păcate, da, în ultima vreme sunt cam multe lucruri care ar putea fi îmbunătățite.

Să sperăm că vor mai aduce îmbunătățiri atât pe satelit, cât și pe cablu.

Baftă!

Vio73
#StarMember

Nu se pot vedea cu purici, pentru că Orange nu folosește tehnologie analogică pe dth-ul propriu și pe fibra proprie (mă refer strict la Orange Romania, nu și la OROC).