anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Transfer IBan către Orange Money în Euro

mihai7878
Începător

Bună Ziua vin și eu cu o întrebare dacă mă puteți ajuta dacă cineva mi-a făcut pe cardul de Orange Money prin IBAN un transfer bancar în euro este posibil să nu primesc banii ca am mai citit pe aici prin forum și am înțeles ca ei nu converteaza automat în lei transferul ca la alte bani.

1 Soluţie acceptată‚

Salut,

Se pot efectua transferuri în valută către conturile de Orange Money, acesta va ajunge în lei, indiferent din ce monedă pleacă. Persoana care trimite transferul trebuie să se asigure că banca care trimite transferul îl transmite prin sistem SENT, nu SWIFT. Având în vedere faptul că transferul este in valută, nu există un termen de încasare.

Sper că informațiile oferite îți sunt de ajutor și te așteptăm cu noutăți în Comunitate.
 

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

GeorgianaD
Moderator

Salut, @mihai7878 ! Acum cât timp ți-a fost făcut transferul?

Astăzi la 10:40 dar nu mi-au intrat nici până acum să fie ca transferul a fost făcut în euro?

Salut,

Se pot efectua transferuri în valută către conturile de Orange Money, acesta va ajunge în lei, indiferent din ce monedă pleacă. Persoana care trimite transferul trebuie să se asigure că banca care trimite transferul îl transmite prin sistem SENT, nu SWIFT. Având în vedere faptul că transferul este in valută, nu există un termen de încasare.

Sper că informațiile oferite îți sunt de ajutor și te așteptăm cu noutăți în Comunitate.