anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce ai cumpăra Samsung S10, când ai S8/S9?

Razvan
#StarMember
Dacă deja deții un telefon inteligent de la Samsung, Galaxy S8/S9, totuși ar merita sa trec la noul Samsung Galaxy S10? Ce beneficii și îmbunătățiri aduce noul telefon?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Orice fan își dorește întotdeauna ultimul model. Are rezoluție mai bună a ecranului, modem radio mai performant ( deci viteze mai bune la net), face poze mai de calitate, design deosebit, etc. Unele dintre suportă chiar 5g, tehnologie încă în așteptare la noi. Deci ar fi o multitudine de aspecte care stau la bază în alegerea ultimului gadget de la Samsung. Sigur, și prețul este unul pe măsură!

Vizualizare soluţie în postul original

34 Răspunsuri 34

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Nu cred în minuni. Mulțumesc!

eda2k
Cunoscător
Bună ziua, În general, schimb un terminal o dată la 2 ani, din motive lesne de înțeles. Chiar dacă terminalul este utilizabil, consider că la maximum 2 ani, tehnologia a avansat suficient de mult încât este necesar un upgrade. Dacă deții deja un S8, poți lua în considerare un S10. Dacă ai un S9 ... așteaptă un S11 😉

Florin_D
Cunoscător certificat
Daca as fi avut samsung galaxy s9, probanbil nu m-as fi gandit sa cumpar s10, dar eu am s8 pe care il am de aproape 2 ani si doresc o schimbare. Am avut in teste un samsung s10 si m-am inteles bine cu acesta chiar daca au fost cateva chestii care nu mi-au placut la acesta. Eu nu stiu ce telefon as putea sa-mi achizitionez in momentul de fata in afara de huawei p30pro si samsung s10. Stiu, unii ar spune ca mai exista si iphone, dar din pacate nu ma atrage asa tare acel telefon desi detin un ipad de care sunt foarte multumit. Practic tableta nu as schimba-o in momentul de fata cu nici o tableta cu android, in schimb un telefon android, nu l-as da pe un iphone! 🙂

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Și eu am tot S8, dar am testat și S9 și S 10 și nu mi se par schimbări spectaculoase. Deci nu știu dacă merită upgrade-ul.

Florin_D
Cunoscător certificat
@Vio73 daca treci de la s8 la s9, nu merita schimbarea, dar de la s8 la s10, sunt ceva diferente. Eu personal am observat ca s10 este in primul rand mai rapid. La s8 am momente cand dau sa deschida o aplicatie si sta putin si se gandeste, dar dupa ce deschide aplicatia se misca ok plus ca are momente cand agata in numite aplicatii mai ales daca in fundal raman cateva aplicatii deschise. In schimb la s10 toate cele la s8 nu am sesizat sa se intample. Este adevarat ca inca pot trai fara probleme si cu s8 cel putin inca un an. Dar am ajuns sa cred ca schimbarea unui telefon cel putin in momentul de fata, este ok daca il schimbi la 2 ani, iar eu aproape am ajuns la perioada maxima... defapt mai am 2 luni pana al meu telefon face 2 ani. Sotia mea, a schimbat 3 sau 4 telefoane in tot acest timp 😄 asa ca daca as vinte acum s8-ul si mai pun ceva banuti, pana la achizitionarea a noului telefon

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Da, dar schimbările nu sunt majore. La mine e o chestie interesantă. Am avut s8-ul defect în garanție și mi-au înlocuit tot la el ( baterie, placă de bază, display, etc), deci e nou. Nu are rost să mă apuc de schimbări având un telefon nou acum. Mulțumesc de lămuriri!

Romeo_
Senior certificat
La fiecare model nou care apare,indiferent de firma mai adauga sau schimba cate ceva...procesor,camera,display,memorie...deci practic e alta marie cu aceeasi palarie ;)))

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Așa e Romeo, dar și prețul e tot ,,nou", adică destul de piperat, iar dacă ai deja un telefon bun care-și face treaba, nu văd rostul să-l schimbi până nu ai probleme cu el sau nu apar noi tehnologii (de exemplu 5g).

mariussruben89
Explorator entuziast
Sincer, daca as face un upgrade, de la S8, la S9, cel mult S9 Plus, deoarece prea multe alte îmbunătățirii nu vad sa fie la S10, fata de S9, ba chiar nu are recunoaștere prin Iris, unele amanunte care deocamdata nu as da sau sa zic asa a-s face aceasta investitie.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Păi tocmai aia este, că de la o generație la alta, nu prea sunt mari modificări.

RstdWoo
Cunoscător
Fata de S9 este bateria ceva mai buna. S9 vandut in Europa este efectiv jalnic la baterie. Fata de s8 deja e faptul ca pe s8 nu mai primesti update, este mai nou s10.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Primesc update, cum să nu! S10 este mai ok, dar vedem ce se întâmplă și cu rețelele de generația a 5-a.

RstdWoo
Cunoscător
S8 nu mai primeste update la urmatoarea versiune de Android. A primit deja doua: la 8 si la 9, cel curent. La urmatorul nu va mai primi, asta daca nu cumva se razgandeste Samsung, dar pana acum, toate modelele au primit actualizari majore catre o noua versiune de OS, doar timp de doi ani de la lansarea produsului. Ce primesti acum si probabil inca un an, sunt update-uri de securitate.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Am înțeles! Asta chiar nu știam. Mulțumesc de precizări!

mariussruben89
Explorator entuziast
Nasol,daca nu va mai primi upgrade la alta versiune de Android,avand in vedere ca doar recent am facut upgrade la Android 9.0,inseamna ca o perioada de timp se va mai putea folosi telefonul,atata timp cat lucreaza toate aplicatiile. Ceea ce am observat pe cand aveam Samsung Galaxy A5*'16,a fost aproape 4 ani folosit in toti parametri posibili,il foloseam capacitate mare,multe aplicatii, iar cam 4 ani utilizat,am vazut ca nu s-ar mai putea folosi treptat tot cate o aplicatie,ca deja venea ca trebuoe upgrade la alta versiune,care nu se mai dadea la ele. Deci sa inteleg ca asta e si ideea,ca sa iti iei alt model de telefon.