anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

update hyper OS pe xiaomi 11 5G NE

jetei
Junior

stie careva cand se face update la HYPER OS? Sper sa-mi raspunda cineva de la Orange .(xiaomi mi 11 LITE 5G NE)

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut!

Ne-am interesat și noi la colegii noștri care se ocupă de telefoane și ne-au comunicat că aceste up-date-uri sunt programate de către cei de la Xioami, Orange neputând modifica/ influența acest proces.

Deasemenea ne-au spus că Xiaomi mi 11 LITE 5G NE urmează să treacă la Hypers OS în a doua jumătate a anului, posibil luna august, dar nu este o dată sigură.

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Anonim
Neaplicabil

@RafaHelper eu am vrut să subliniez că nici Orange nu știe exact din moment ce au preluat informația. Trebuie răbdare, o să vină și update-ul. 😁👍

DanielaH
Moderator

Salut!

Ne-am interesat și noi la colegii noștri care se ocupă de telefoane și ne-au comunicat că aceste up-date-uri sunt programate de către cei de la Xioami, Orange neputând modifica/ influența acest proces.

Deasemenea ne-au spus că Xiaomi mi 11 LITE 5G NE urmează să treacă la Hypers OS în a doua jumătate a anului, posibil luna august, dar nu este o dată sigură.

Ma bucur ca este destul de clar acum ca Orange nu are treaba cu aceste update-uri. 🙂

Ca și lanț standard al actualizărilor de sistem (Android 10->11->12...), operatorii nu primesc la test "produsul beta". Oare de ce Pixel e primul pe lista, apoi Samsung și restul? După de Google oferă BT-ul ("Bun de Tipar"), versiunea este trimisă la producător (Samsung, Motorola, Sony, etc) și fac și ei teste. Apoi sunt implementate treptat.

Singurele intervenții ale operatorului sunt cele care țin de rețea (VOLTE și VoWifi în principal), dar, dacă sunt trimise odată, rar se mai intervine (și atunci mai mult pentru corecții). 

Anonim
Neaplicabil

Pixel e primul pentru că e al lui Google (și are cel mai "curat" Android dintre toți producătorii, ceilalți mai "bagă" câte o aplicație, două, etc...sau modifică softul original).

Important este că majoritatea producătorilor actuali garantează 2, 3 sau 4 ani de update-uri importante de soft și cele de securitate). Răbdare și va veni și update-ul 😁.

Ai punctat bine la sfârșit, așa este, operatorii mai fac mici intervenții în legătură cu benzile de frecvență, etc. 👍

Anonim
Neaplicabil

A apărut prima varianta HyperOS China stabila.

https://techmukul.net/xiaomi-11-lite-ne-5g-hyperos-first-update-is-now-released/ 

În curând (probabil o luna) va apărea și o varianta globala stabila.

Daca vei dori instalarea prin varianta unlock/relock bootloader o vei putea face in cel mult o luna.

Pentru instalarea oficială probabil va mai dura cel puțin 3 luni.

Anonim
Neaplicabil

A apărut prima varianta HyperOS China stabila.

https://techmukul.net/xiaomi-11-lite-ne-5g-hyperos-first-update-is-now-released/ 

În curând (probabil o luna) va apărea și o varianta globala stabila.

Daca vei dori instalarea prin varianta unlock/relock bootloader o vei putea face in cel mult o luna.

Pentru instalarea oficială probabil va mai dura cel puțin 3 luni.