anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Software update cu întârziere

cell_vmc
Junior entuziast
Actualizarile carrier de software vin foarte greu uneori la luni distanta de lansare. De ce dureaza atat testele pe care Orange le face inainte de mult asteptatul OK?...a se vedea Pie update care eu l-am primit prin martie aprilie 2019 la aproape 8 luni de build-ul final din aug 2018
5 Răspunsuri 5

Ascary
Campion certificat
Mai bine să mai dureze un pic decât să primești un update instabil cum se întâmplă în marea majoritate a lor celor primite de la Samsung de exemplu

Jay
Campion certificat
Presupun ca testele prelungite se fac pentru ca produsul final sa fie cat mai in regula, dar, cred ca la intrebarea asta, doar Orange poate raspunde..

Vio73
#StarMember
Ei le verifică atent. Și nu văd ce noutate are Pie! Mie unul, chiar că nu mi se pare nimic deosebit la el.

Romeo_
Senior certificat
Aceste teste se fac amanuntit pt a feri telefonul de problemele care apar(pt ca nu se fac uneori suficiente teste) si a functiona cat mai bine...este normal sa le ia timp

Miha_Z
#StarMember
Pentru a veni cu ceva bun pe piata e normal sa se faca teste amanuntite. Daca-l promoveaza imediat si apar erori, imediat "carcotasii" vor arunca vina pe faptul ca nu s-au facut suficiente testari inaintea lansarii. Deci mai bine sa fie mai precauti, decat sa suporte urmarile unui lucru facut in graba.