anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Precomenzi Iphone 15 ProMax

AndreeaSab
Junior

Anul acesta oare cat asteptam dupa precomenzi? 

165 Răspunsuri 165

Multumesc ! La fel va doresc ! Sarbatori Fericite !

Multumesc de confirmare. Acelasi lucru l-am auzit si eu de la un bun prieten, care cam stie cum merg treburile la Orange. Se pare ca fidelizarea/vechimea in retea (aproape 25 de ani in cazul meu), nu conteaza. Avand in vedere ca mi-am negociat contractul la o valoare de aproape 3 ori mai mica, ca pret, e clar unde sunt pe lista de "prioritati". Ma rog, la anul voi lua legatura din nou cu consultantul Orange care s-a ocupat de treaba asta si vad de acolo ce e de facut. Ce ma enerveaza mai mult, e ca am avut pusa de o parte suma de 9000 de lei, inainte sa stiu pretul pentru modelul de Iphone dorit, crezand ca va fi mai scump. Il puteam lua lejer de mult. Dar, avand in vedere suma economisita si crezand ca lucrurile vor decurge normal, intr-o limita de asteptare de bun simt, am decis sa astept. Problema e, ca actualul meu Iphone, un Xs, de aproape 5 ani cumparat, incepe sa mearga din ce in ce mai rau. Voi vedea exact dupa sarbatori. Oricum, invatatura de minte, pe viitor.

George86
Începător

Salut. Știe careva când se va reînnoi stocul ptr Iphone 15 pro? Am sunat,nu au nicio informație...

Salutare!

Poți să apeși butonul,, Anunță-mă când revine pe stoc" sau ceva de genul sau să le scrii la adresa magazinonline@orange.ro.

Dar oricum, problema este destul de complexă cu cei de la Apple, pentru că sunt foarte multe cereri și totul se poate schimba destul de repede . Adică ajung foarte greu comenzile și se epuizează rapid.

Dacă nici ei nu știu, noi, care suntem simpli clienți, din păcate, nu prea avem cu ce să te ajutăm mai mult!

Totuși scrie-le la acea adresă de email și poate primești un răspuns !

Baftă!

Sărbători fericite!

@George86: Bun venit în Comunitatea Orange. Cel mai ușor găsești răspunsul fie întrebând pe chat-ul care apare accesând magazinul online, ori selectând opțiunea de ”Anunță-mă când revine în stoc” pentru a fi anunțat pe email când revine pe stoc. În această perioadă stocul se va actualiza mai greu, dar insistă pentru un răspuns. Succes.

andpeti
Începător

Buna seara,imi poate spune cineva aveti idee cand va fi disponibil iar modelul de Iphone 15 pro max la orange?

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Bun venit in Comunitate, andpeti!!!

Din pacate, nimeni nu-ti poate da o data exacta, e in functie de cum livreaza producatorul. Cererea e mare si oferta mica, dispar repede.  Tot ce poti sa faci e sa apesi pe "Anunta-ma cand revine in stoc" si completeaza-ti datele cerute, ca sa fii anuntat cand apare din nou in stoc.

Salutare!

Poți apăsa butonul magic ,,Anunță-mă când revine pe stoc " și / sau să trimiți o sesizare la adresa magazinonline@orange.ro, unde poți întreba exact sau chiar pe Chatul magazinului online, care se deschide in cursul săptămânii, când insiști pe o comandă și te întreabă dacă ai nevoie de ajutor.

Succes!

Danny7
Începător

Bună ziua, mi am facut abonament și implicit dat precomanda de iphone 15 pro 128gb natural titanium ( pt ca mi s a spus ca va ajunge mai repede, ori natural ori negru ). Am dat comanda pe 25 ianuarie. Știe cineva cam in cat timp vine? Pe 8 plec în vacanta și ar vrea sa știu dacă am vreo șansă să întru în posesia lui pana atunci. Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri. 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Aici suntem majoritari clienti Orange, asa ca nu stim cand se livreaza aceste telefoane, dar stim ca, in cazul iPhone-ului, dureaza mult. E in functie de cum livreaza producatorul.

Cel mai bine, intrebi acolo unde l-ai comandat.

Salutare!

Poți urmări statusul comenzii în Magazinul online, comenzile mele.

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-afla-care-este-statusul-comenzii-mele-din-magazinul-online-107

Dar e mai greu cu iPhone, pentru că e cererea mare.

Poți eventual să întrebi și la adresa magazinonline@orange.ro.

Baftă!

 

Danny7
Începător

Bună seara, sunt curios cum de o firma asa mare ca Orange nu are pe stoc Iphone 15 pro, când la celelalte magazine sau ceilalți operatori de telefonie sunt pe stoc și cu livrare imediata.

Salutare!

Probabil că depinde foarte mult și de cerere. După cum știi, Orange este cea mai mare companie de telefonie mobilă din România și sigur are și o cerere pe măsură. Nu știu dacă este din cauza asta, dar poate fi una dintre cauze.

Ai varianta să anulezi comanda și să iei telefonul de la un alt furnizor, care îl are pe stoc.

Succes!

Cererea e mare la operatori pentru ca toti cei care dau comanda o fac pentru preturile reduse la reinnoire, rate etc., nu se compara cu un magazin specializat unde nu exista reduceri, poate doar varianta de rate prin diverse carduri de credit.

Salutare!

La precomanda nu are nimeni pe stoc, evident. Cum ar trebui ca la un operator/distribuitor sa existe stocuri daca modelul abia a inceput sa fie livrat de producator?

Mai uita-te si la eMag si Altex. eMag (teoretic, cel mai mare magazin online de electronice): Altex are viteza de livrare mai mare decat eMag (la nivel de precomanda).

De ani de zile tot vad doritori de IPhone cum fac precomenzi in acelasi timp (acelasi model/culoare/capacitate) si la unii vin mai repede, la altii mai intarzie si aproape o luna. Si vorbim de eMag si Altex.

Apoi, depinde si de cate bucati au fost produse dintr-un anumit model (model, culoare, capacitate). La Pro Max am vazut ca operatorii nu aduc si varianta de top (512GB/1TB) din motive, cred, destul de evidente: pretul. Pana in urma cu niste ani (nu chiar asa multi), Romania era in valul 2 sau 3 de livrare. Oare atunci era mai bine?

Si ca o regula: operatorii au un istoric privind vanzarile unui producator si comanda in functie de anumite criterii (care au fost cele mai vandute ca plata de pret, capacitate, culoare, etc). Daca modelul dorit de tine este in afara plajei de cautare, s-ar putea sa nu-l gasesti.

Daca te uiti pe istoric, o sa vezi ca promotiile pentru IPhone se fac in perioada septembrie (precomanda) - decembrie (promotii de Craciun). Plus ca stocul magazinului online difera de cel al magazinelor fizice sau telefonic.

Ca sa intelegi de ce ma leg de Apple si nu de Orange (nu direct): la mine in firma aveam un client care, pe langa vinuri, comanda si sucuri (noi fiind intermediar). Problema era ca respectivul client cerea 4-5 baxuri, din cele 5 sortimente, si i se spunea permanent ca mai putin de un palet (cumulat) nu renteaza sa trimitem. Evident, pana ajungea sa faca comanda respectiva (1 palet de sucuri, nu conta cate erau din fiecare [renuntasem la comanda minima de 16 baxuri de sortiment]), ramanea si fara celelalte sortimente. Daca tu vrei un model care nu prea are cautare (sa zicem vrei un Pro de 512GB roz bonbon), s-ar putea sa ai de asteptat (posibil ca Orange nici sa nu primeasca comanda din cauza unui numar minim de bucati).