anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Precomenzi Iphone 15 ProMax

AndreeaSab
Junior

Anul acesta oare cat asteptam dupa precomenzi? 

165 Răspunsuri 165

Pai de ce , la mediagalaxy, altex, istyle, etc , pot onora comenzile ? Doar Orange nu primeste telefoane 🙈

Nu știm ce înțelegeri contractuale sunt în spate. Nu știm nici ce volume face fiecare în parte, deci nu înțelegem logica din sisteme prioritizării Apple. Întrebarea ta nu are sens

Kaufland Germania are pe stoc!!! Nu produce Apple? Asta este educația noastră să credem toate aberațiile. 

IMG_1767.png

Am explicat de ce țările vestice sunt prioritizate, dar nu vrei să înțelegi.

 Hai să îți mai dau un motiv: în țările respective se fac bani și din servicii, deci motive în plus pentru Apple să le livreze cu prioritate. Dar na, noi suntem români și știm mai bine…

Sincer nu are nici o legatura logica ta , singurul motiv pt care Apple livreaza mai multe telefoane anumitor tari e forta de cumparare si livrarile se fac in functie de cate cereri sunt , totul se reduce la niste procente

de ex: daca apple are 1000 telefoane si

germania vrea 50.000 vor primi 500buc

franta 30.000 = 300

uk 15.000= 150

romania 5000= 50

fix asa se fac livrarile, in fiecare an (sursa apple) pt ca ,compania la care lucrez , achizitionam produse apple tablete, laptop si telefoane de servici )de 12 ani si luam cam 100.000 produse pe an si le luam direct de la ei

iar ca sa stati linistiti si afara sunt probleme mari cu livrarile, am amici care au comenzi din septemrie si nu le.au primit inca (getmania, italia , franta si spania)

Păi fix asta am zis și eu, totul ține de putere de cumpărare. Nu știu cum de nu ai înțeles

Suntem vai de capul nostru ca tara pe orice segment. Pana și aici, nu e de mirare de ce nu au deschis pana acum măcar un Apple Store online, au deschis pana și în Chile.

Noi nu avem nici măcar Apple TV+ și este deja în tari precum Moldova sau Botswana.

Unde lucru ca vreau și eu…. Sunt sătulă de windows și altele 🤣🥹

saraci de apple numai astia au avut cat o problema, restul producatorilor nu au avut :)) simt gelozie :))

George78
Junior

Orange Franța 

IMG_1703.png

George78
Junior

Altex!!! Suntem doar bătaia lor de joc!!

IMG_1765.png

Dinu0
Junior entuziast

Și pe quickmobile. Oricum în afara au pe stoc orice model/culoare, doar noi așteptăm degeaba.Screenshot 2023-11-25 at 20.07.56.png

Cristi34
Junior entuziast

Deci 70% din telefoane livrate azi au ajuns pe olx nu stiu de ce isi comanda oameni telefoane daca ajung pe olx😂😐

Păi, se întâmplă fix același lucru ca atunci când a apărut PlayStation 5: speculă 

Blondemc89
Junior entuziast

Emag a început-o să livreze și să dea față de livrare… orange nu a mai primit chiar nimic oare? 😂