anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum alegeti un smartphone?

Laura_cio
Senior
In viitor o sa vreau sa îmi schimb smartphone-ul și as vrea sa ma pregătesc din timp in alegerea altuia. Cum alegeți un smartphone?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
In primul rand trebuie să stabilești ce buget ai. Dacă banii nu sunt o problema atunci alege doar telefoane vârf de gamă. Asta îți va da un confort fizic și psihic și nu te vei mai gândi că colegul are un telefon mai bun că al tău. Daca bugetul este mai redus atunci alege oricare telefon din midlerange. Vei face cu el tot ce faci și cu un telefon de top dar cu bani mai putini. Nu alege telefoane la un euro. Nu-ți va oferi nici o satisfacție în afara faptului că l-ai luat gratis. Marca telefonului tine de gusturi,acum indiferent de brand cam toate au aceleași capabilități.Eu folosesc Samsung,nu că aș fi fan și altceva nu mai vad dar consider că pe termen lung sunt cele mai potente telefoane,însă s-ar putea că ție să nu îți placă și să mergi pe iPhone,LG,Sony etc

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Ovidiuu0082
Începător
Pai, in primul rand, vezi ce buget ai, apoi te uiți la nevoie tale. Pentru că telefonul nu ți-l iei de dragul de a fi luat, ci îl iei pentru a îți satisface nevoile și dorințele. Spre exemplu, daca ai timp liber și ești pasionat de jocuri, atunci cu siguranță te vei orienta înspre un telefon cu o capacitate RAM și ROM care să îți fie îndeajuns. Daca îți dedici mare parte a timpului pe YouTube sau vizionând filme, atunci te vei uita după un telefon cu un ecran generos, luminos, cu o rezoluție buna, s.a.m.d. Totul se rezuma la nevoile tale. Degeaba întrebi alții oameni ce telefon sa îți iei, pentru că tu îl vei folosi, nu cei ce ți-l recomanda. O zi buna

David10
Junior
In primul rand trebuie sa te decizi asupra firmei care il produce,iar apoi sa faci o balanta intre specificatiile si pretul acestuia.

Neaplicabil
Eu unul imi aleg un telefon în funcție de necesități, ar fi culmea sa iau unul la 1000 de euro si sa stau pe fb.cu el, dar pentru comunicare( chat, mail), pentru jocuri de societate fără prea multe cerințe, studiat online( cărți , reviste, ziare) nu pot zice ca as avea o marca anume.pentru mine unul personal spațiul de stocare este cel mai important, după cam un an, cu toate actualizările aplicatiilor preinstalate si instalate ulterior, precum și cele a sistemului de operare, cam cam nu imi surâde ideea să fiu notificat ca nu am spațiu.

johnny_reddog
Începător
in functie de specificatii si de pret

Pit35
Începător
Un smartphone il alegi in functie de nevoile tale personale si de ceea ce iti doresti de la el sa faca. Un exemplu, sa ruleze bine aplicatiile, sa nu se blocheze, sa aiba camera foto de calitate, ca sa poti face poza optime...s. a. m.d.

Ascary
Campion certificat
Și după buget bineînțeles 🙂