anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce pareri aveti despre telefoanele dual sim?

Miha_Z
#StarMember
Am observat o crestere a numarului de telefoane dual sim. Nu am incercat un astfel de mobil si m-ar interesa parerea celor care-l folosesc. Daca folosesc 2 cartele orange si sunt intr-o conversatie, pot primi apel pe al doilea numar?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver
Eu am 3 abonamente, in 3 rețele diferite, fiecare în telefonul său, deși sunt toate dual SIM. Uneori unul e pe post de tv și pe altul îl folosesc ca un calculator, pt net, mailuri, etc. Daca se descarcă unul, am backup. Într-un dual SIM, modelele pe care le dețin eu, nu pot folosi netul 4G al ambelor abonamente. Apoi, crește SAR-ul dacă ai doua cartele într-un telefon...ambele isi caută continuu rețeaua, deci cresc emisiile și scade mai repede bateria. Singurul avantaj al telefoanelor dual SIM e acela că nu mai pot fi codate in rețea. 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Vio73
#StarMember
E tare asta, chiar n-o știam!

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver
Eu am 3 abonamente, in 3 rețele diferite, fiecare în telefonul său, deși sunt toate dual SIM. Uneori unul e pe post de tv și pe altul îl folosesc ca un calculator, pt net, mailuri, etc. Daca se descarcă unul, am backup. Într-un dual SIM, modelele pe care le dețin eu, nu pot folosi netul 4G al ambelor abonamente. Apoi, crește SAR-ul dacă ai doua cartele într-un telefon...ambele isi caută continuu rețeaua, deci cresc emisiile și scade mai repede bateria. Singurul avantaj al telefoanelor dual SIM e acela că nu mai pot fi codate in rețea. 🙂

Vio73
#StarMember
Este un avantaj cel legat de faptul că telefoanele nu mai sunt codate în rețea, dar să știi că de ceva vreme (2-3 ani) eu n-am mai văzut așa ceva la Orange.

Neaplicabil
si al meu la fel,are dual sim dar as prefera sa il folosesc ca sd card (locasul celui de-al doilea sim). deocamdata nu am folosit nici una din variante.

Vio73
#StarMember
Sincer, eu nu prea am folosit dual-sim, dar văd că majoritatea telefoanelor de acum au așa ceva. Deci n-am cum să scap!

Mircea
Explorator
Sunt bune mai ales cand nu ai semnal pe cartela PrePay ai la abonament sau cand se termina traficul de date de internet de pe abonament ai mai multi GB la cartela PrePay.