anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Accesarea Comunității în My Orange

bogdan_osan
Junior entuziast
Există planuri pentru integrarea Comunității în aplicația MyOrange? Ar fi mai utilă accesarea sincer...
11 Răspunsuri 11

RafaHelper
#StarMember
Salut Bogdan! Se poate accesa comunitatea din aplicația My Orange daca apesi pe butonul Mai multe, apoi Cool de la Orange, Help si apoi derulezi putin mai in jos pana cand vezi comunitatea Orange.

bogdan_osan
Junior entuziast
Eu ma refeream comunitatea sa fie inclusa in aplicatie, nu sa deschida browserul...

Vio73
#StarMember
Orice sugestie cred câ este binevenită, iar cei care se ocupă de aceste lucruri, o pot lua în calcul.

Titianzio
Începător
Da,bineînțeles

FLo1
#StarMember
Bună dimineața tuturor. NU, Comunitatea Orange nu va fi parte din aplicația MyOrange. Ea va rămâne o pagină de forum cu link simplu care te va ghida pentru acces în Comunitate. Nici aplicația, dar nici platforma nu permit astfel de operațiuni (de integrare) la acest moment. Scopul este de ajustare, adaptare, dar nu radicalizare. Găsești sugestii ale modificărilor aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2426702-lift-homepage-comunitate-orange

Neaplicabil
Ceea ce n-au înțeles mulți este faptul că aplicația My Orange este doar o altă formă de prezentare a informațiilor pentru că atât varianta My Orange Web cât și ceea ce are fiecare instalat pe telefonul mobil accesează aceleași resurse. Diferă doar modul de împachetare și ambalajul...

mihai_13
Maestru
este foarte bine ca , "Comunitatea" sa ramana in format / acces "browser" acces exclusiv Windows - De ce ? poate asa vor incerca sa invete tot mai multi clienti orange sa foloseasca un calculator care ruleaza Windows / Linux - este foarte bine pentru noua generatie care s-a nascut cu "smart-fonu-l " in mana (s-a facut acum 2 ani un "studiu" din care a reiesit ca 65% dintre elevii de clasa a 10 nu stiu sa foloseasca un calculator / laptop)

Neaplicabil
@mihai_13 într-un alt studiu se vorbește despre faptul că 9 din 10 posesori de telefoane mobile nu știu să le folosească... în afară de WhatsApp, Facebook și Instagram e ceață...

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
S-a mai propus chestia asta. Si...momentan nu s-a implementat. Ceea ce e mai confusing e ca ai link catre Comunitate din My Orange. Adica un fel de advertisement pentru Comunitate. Sincer si mie mi-ar placea o varianta inclusa in My Orange. Si atata timp cat, asa cum a mentionat si alterego, varianta de My Orange din aplicatie, nu e altceva decat o versiune impachetata si "optimizata" pentru un ecran de telefon (aplicatia este web-based, deci, in teorie, nu vad de ce n-ai putea-o accesa si dintr-un browser), nu vad niciun impediment de ordin tehnic pentru care nu s-ar putea face acelasi lucru pentru Comunitate. Acuma, e adevarat ca, atunci cand zici "My Orange", in general te referi la contul tau. La informatii legate de contul tau. Asa ca...includerea Comunitatii in My Orange...nu prea ar avea sens. Dar, din nou, ceea ce e confusing e faptul ca ai link catre Comunitate. La fel de bine si la fel de util (sau inutil) ai putea sa pui si link pentru Orange TV GO, Orange Money, Orange Phone, Orange Cloud si ce aplicatii mai are Orange in palmares, si sa le pui link-uri catre site/App Store/Play Store. Dar nah, atata timp cat pentru unii, sa ai telefon inseamna FB/IG/WA (mai pe scurt, FaceBook)...nici nu stiu de ce si-ar bate capul cineva sa integreze comunitatea in aplicatia My Orange.
Client Orange

delfinas
#StarMember
Prea ne-am obisnuit sa avem pt orice o aplicatie. Eu intru si de pe telefon in comunitate, prin email. E adevarat ca e mai incomod decat pe calculator, unde pot sa ma joc usor cu tab-urile si sa intru si pe site-ul Orange, sa mai caut niste raspunsuri, sa copiez linkul paginii unde se gaseste raspunsul dorit. Desi mi-e mai greu pe mobil sa fac asta, am reusit, pt ca trebuie cautate alternative. Am vazut si noi recent ce a insemnat cand au picat FB, Insta, WA...lumea a reactionat ca si cum ar fi picat tot internetul, desi au putut scrie pe Comunitate.

mihai_13
Maestru
Radu-Delfinas-Alterego - bine zis +1 :))) - ce telefoane fac sony si samsung si pe mana cui ajung 🙂