anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Alimentare cash cont Orange Money

Camelia_BM
Junior entuziast

Buna dimineata,

Pot sa alimentez un cont Orange Money cu cash, eu fiind intr-o localitate si detinatorul contului in alta localitate? Adica, daca merg la Orange Shop, pot sa alimentez contul Orange Money al altei persoane?

Multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

Salut, @Camelia_BM ! Contul Orange Money se poate alimenta numerar în shop doar de către titularul de cont. Prin funcția de transfer bancar către contul IBAN asociat serviciului Orange Money, se poate alimenta contul și de către alte persoane.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Nu se poate alimenta cu cash contul Orange Money.

Optiunile sunt:

  1. transfer de pe un card atasat in aplicatie
  2. transfer pe IBAN de pe un alt cont bancar.

Ai mai jos un tutorial video care detaliaza felurile in care poti alimenta contul Orange Money.

Mai multe detalii si aici.

Client Orange

Multumesc pentru raspuns. Din ce am inteles din discutiile de pe comunitate, titularul isi poate alimenta si cash contul la Orange Shop. Ce am intrebat eu era daca pot alimenta un alt cont Orange Money (nu al meu), cash, prin Orange Shop.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ultima data cand am intrebat de chestia asta, la Orange Money, telefonic, mi s-a spus ca nu se poate, sau nu se MAI poate din Shop. 

Pagina de mai sus nu mentioneaza niciunde alimentare din Shop. Nici pentru contul propriu, nici pentru alt cont Orange Money. Daca se poate face si nu stiu eu, imi cer scuze.

Client Orange

Multumesc frumos

Al tău poți să-l alimentezi, dar nu am auzit nici eu că poți alimenta contul altcuiva. Sigur, poți încerca sau poate primim un răspuns avizat aici.

Salut, @Camelia_BM ! Contul Orange Money se poate alimenta numerar în shop doar de către titularul de cont. Prin funcția de transfer bancar către contul IBAN asociat serviciului Orange Money, se poate alimenta contul și de către alte persoane.

Multumesc

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Multumim, Georgiana!

In cazul asta, recomand un update al paginii de aici si notificare catre colegii de la OM, astfel incat sa ofere si informatia asta atunci cand e nevoie.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Îți poți alimenta contul tău de la Shop, dacă ai card / cont Orange Money. Dacă nu, poți trimite/ transfera și din alt cont, al altei bănci.

Baftă!

Camelia_BM
Junior entuziast

OK, contul meu, am inteles. Dar contul altcuiva, poate fi alimentat cu cash, la Orange Shop? Nu transfer