anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Merge la cineva internetul OROC???

andreeaghib2019
Începător
 
72 Răspunsuri 72

Silva1
Începător

Buna ziua! Internetul prin wifi nu este functional nici in Giroc Timis. Pe mobil si TV merge, postati va rog raspunsuri sau un anunt cu termene estimative de solutionare, multumesc!

DanielaH
Moderator

Ca urmare a unui incident de rețea, independent de Orange, petrecut în afara teritoriului României, o parte dintre clienții noștri rezidențiali și de business nu au acces la internet fix. Echipele tehnice fac eforturi pentru a găsi cât mai rapid o soluție de remediere, astfel încât serviciile să revină în funcțiune într-un timp cât mai scurt. Ne cerem scuze pentru neplăcerile create. 

RemusCons
Începător

Functioneaza metronet? 
nu reusim sa luam legatura in call center…cred ca este finalul cu acest serviciu.

avem conferinte in hotel…ne uitam unii la altii…

Au picat serviciile de date fixe la OROC, de aceea nu aveți semnal, posibil în urma unor lucrări în centrală. 

Nu merge nici în Gorj. Nu poți suna la iei. Penibili. 

Stan3
Începător

Bună seara. Nu avem practic conexiune internet în zona Școală 6, Constanta zona Tomis 3. Este o problema generala sau poate e din routerul meu. 

Totuși nici conexiunea de internet mobil nu este stabila. Practic nu avem internet. 

Mai este cineva în aceeași situație? 

OrangeENaspa
Începător

Nu merge Internetul in Iași bularga de vreo 2-3 ore eu unul am sunat la mizeria lor de robot și când sa ma transfere de fapt îmi Închide apelul, aplicația nu merge, django la fel zice ca ma transfera dar nu Răspunde nimeni. DE CE NU POT SUNA SA DISCUT CU UN OM IN LOC DE TOȚI ROBOȚII ĂȘTIA CARE MAI MULT INCURCA

Lorena98
Începător

Deja au trecut ore de când internetul nu funcționează, numai zic că nimeni nu răspunde din call center + aplicația nu merge. Ce se întâmplă? De ce nu ni se zice nimic?

Farco
Începător

Nu avem internet și nici telefon fix de mai mult de 3 ore. Și nici aplicația nu merge, nici la telefon nu îi putem contacta. 
Ce dezastru s-a întâmplat?

Ana91
Începător

Nu funcționează internetul de mai bine de 3 ore.cum sa dau de voi?bine ca facturile le vreți achitate la timp, perioada asta cât nu funcționează ar trebui sa nu ne taxati.

Yoyo2
Începător

Nu merge internetul de 3 ore în Arad,sun sa dau de ei dar pauză.

Darky88
Junior entuziast

Eu am depus plangere la ANPC, asa ceva nu este normal. Va invit si pe restul sa procedati la fel, poate totusi vor fi trasi de urechi si amendati

IonelaAxinte
Începător

Bună ziua, am și eu o problemă cu Tv-ul și internetul de mai bine de 30 min îmi arată pe ecranul tv-ului “CA system authentication failed” știe cineva ce se întâmplă pentru ca nu merge nici internetul!! Ajutor!!

BlackWolf
Senior certificat
UPDATE 21:55: Echipele tehnice lucrează pentru remedierea incidentului care afectează în continuare accesul unora dintre clienții Orange, inclusiv al clienților NextGen Communications, la serviciile de internet fix sau la cele care depind de acestea. De asemenea, există întreruperi în funcționarea unor aplicații și a serviciului call center – 300. Este important de menționat că serviciile mobile nu sunt și nu au fost afectate de această situație.
Regretăm neplăcerile pe care clienții noștri le întâmpină și le mulțumim pentru răbdare. Având în vedere că incidentul este localizat în afara teritoriului României, timpul de readucere a serviciilor la parametri normali este mai lung.
-----
BlackWolf_0-1716577998644.png
Ca urmare a unui incident de rețea, independent de Orange, petrecut în afara teritoriului României, o parte dintre clienții noștri rezidențiali și de business nu au acces la internet fix. Echipele tehnice fac eforturi pentru a găsi cât mai rapid o soluție de remediere, astfel încât serviciile să revină în funcțiune într-un timp cât mai scurt. Ne cerem scuze pentru neplăcerile create.

Darky88
Junior entuziast

Nu ne intereseaza ca e in afara romaniei. La orange platim orange sa ne furnizeze serviciile contractuale. Porcilor