anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Funcționalitate nouă fibră optica si Internet

mariussruben89
Explorator entuziast

Bună ziua,

în urma câtorva zile, contactat de serviciul de activări  promovări servicii mobile fixe , ieri 13.09.23,am luat legatura la serviciul scurt 021 9890 , spre ofertare, iar după comunicarea celor zise de colegii, nu as fi eligibil la aceea adresă , desi cu cateva zile în urmă de la colegii,am primit ofertă prin fibră.

Să înteleg că colegii de la ofertări , se contrazic pe ei înșiși, sau nu cunosc ofertele de promovare servcii fixe?

Am avut întrebare simplă si eu  din moment ce au fost preluate serviciile fixe,de la fost Telekom,sțiam sigur ca au fibră optica la această adresă  , în trecut au avut,iar acum, daca nici aici la bloc aproape în inima orașului, nu au aceste servicii decât pe/prin satelit  oare cum vor să îsi promoveze serviciile prin fibră?

Daca la oraș nu au la țară, ce să mai zic.

Cred că vor, să îsi piardă chiar de tot clientii, daca nu îmbunătățesc aceste servicii.

Sunt și alți furnizori  cu multe alte beneficii incluse.

O sa rog pe viitor colegii, sa se consulte bine si sa oferteze corect potențiali clienti sau actuali clienți.

 

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cateva lucruri de clarificat.

1. Unde ai primit oferta de fibra? Printr-un fluturas? Email, ceva? Ai sunat tu si ti-au spus ca adresa ar fi eligibila?

2. 021 9890 este intr-adevar pentru abonamente noi la servicii fixe, si este un numar de telefon al Orange Romania Communications (adica fostul Telekom Fix). Nu e acelasi lucru cu Orange Romania SA. Am vrut doar sa clarific aspectul asta, pentru ca foarte multa lume are impresia ca sunt una si aceeasi firma. Si nu e cazul. Telekom Fix (mai exact Telekom Romania Communications) a fost intr-adevar cumparat de grupul Orange, transfortmat in Orange Romania Communications, dar inca sunt entitati diferite.

3. noi, cei de aici din Comunitate suntem, in mare parte, clienti ca si tine. Deci, nu doar ca nu ne ajuta cu nimic adresa ta, dar nu e tocmai indicat sa o publici avand in vedere ca e un spatiu public. 🙂 Acelasi lucru si pentru numarul de telefon.

 

Client Orange

mariussruben89
Explorator entuziast

Am fost contactat de către un număr telefon, cu +40374744862, dat fiind numarul nu stiu daca Orange Romania SA sau Orage Romania Comunnication.

Dar o să reîncerc apela la ambele numere din nou  tot voi  găsi eu oferta la unul din furnizori.

Mulțumesc. 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

0374 (prefix de Orange fix) ar trebui sa fie Orange Romania SA.

Pentru Orange Romania SA, iti recomand variantele de contact de aici.

Respectiv: 300 (din Orange) sau 0374 300 300 (din orice retea), chat-ul Djingo, sau email la serviciul.clienti@orange.ro.

Client Orange

mariussruben89
Explorator entuziast

Am clarificat situatia,gasit pâna la urma solutia si este fibra ìntradevar la adresa mea.

Astept acum instalarea serviciilor. 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

 Excelent! Ma bucur mult ca s-a rezolvat. 🙂

Client Orange