anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming-ul pe cartela functioneaza doar cu optiunea de 12 euro?

Misudoru
Începător
Pe cartela reîncărcabilă, funcționează roamingul in comunitate doar cu opțiunea de 12euro? Mă refer la momentul în care te afli in afara țării mai mult de o lună și cineva din țară reîncarcă pentru tine, cu care dintre opțiuni încarcă? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember

Salut!

Atentie, exista doua posibilitati:

1, optiunea de 10 Euro, dar este disponibila EXCLUSIV online, o poti activa din contul tau orange si are roaming in SEE

2, optiunea cu 12 Euro, disponibila pentru activare online (din contul My Orange), sau daca nu ai cont din sectiunea de reincarcare, mai poti activa in magazine sau prin apel la *100# ramura Roaming. Are roaming in SEE, adica in Tarile UE si alte tari.

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-am-acces-la-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-7448

 

Poti folosi optiunile cu resurse in roaming SEE si daca reincarca cineva acel numar din tara, iar numarul catre care s-a efectuat reincarcarea este in afara tarii, in comunitatea europeana.

Acum ceva timp, mama era plecata la munca in Germania, si statea cam 2 luni jumate, pana la 3 luni, iar eu lunar ii reincarcam 10 sau 12 Euro si nu avea probleme.

 

Update mai 2022 - opțiunea de 10 euro disponibilă în My Orange a fost eliminată din portofoliu.

Găsiți aici opțiunile PrePay actualizate - https://www.orange.ro/prepay/

Pentru acces la roaming este necesară o opțiune cu cel puțin 12 euro (valabilitate beneficii 21 zile, exclusiv din My Orange).

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

ClaudiaIoana
Junior
Multumesc pentru raspuns, o seara buna!

Vio73
#StarMember
Cu mare drag! La fel!

DanielaH
Moderator
@ClaudiaIoana, dacă ai activă opțiunea de 12 euro, ar trebui să poți beneficia și de serviciul de roaming. Verifică, te rog, să fie activat și din meniul telefonului. Te așteptăm să revii cu detalii.

ClaudiaIoana
Junior
Butonul este gri in meniul telefonului, nu poate fi activat.

DanielaH
Moderator
Ai posibilitatea să încerci SIM-ul într-un alt telefon să vezi dacă funcționează roaming-ul?

delfinas
#StarMember
@ClaudiaIoana, sunteti intr-o tara din SEE?