anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming SUA

IrinaTmrg
Junior

Buna! Cu abonamentul existent nu pot folosi telefonul in SUA, asa ca am ales optiunea GoWorld +1 care, teoretic, imi permite sa-l pot folosi. Au trecut 24 de ore si inca nu am semnal la telefon, desi optiunea aleasa apare ca fiind activata, deci pasibila de plata. S-a mai confruntat cineva cu o situatie similara, cum ati rezolvat? Multumesc!

7 Răspunsuri 7

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Roaming World Wide e activ? "Din fabrică" este activ doar cel SEE, nu și cel NONSEE. 

Apare activ doar in contul meu My Orange si se reflecta si in factura de plata, dar in practica nu s-a intamplat inca nimic! Astept raspuns de la Orange cu activarea efectiva!

Multumesc frumos, voi incerca si aceasta varianta!😊

 

Ar fi varianta cea mai simplă (și rapidă). Sper să ajute. 

DanielaH
Moderator

Irina, ai activat roaming-ul pentru nonSEE? S-a rezolvat situația?

Buna Daniela! Am primit raspuns de la Orange prin care mi se spune ca trebuie sa platesc in avans 75 Euro daca doresc sa mi se activeze roaming-ul pentru nonSEE, asta in conditiile in care am optasem deja pentru MyWorld +1, mi-l adaugase la factura de plata dar nu-mi activase numarul! Eu inteleg ca plata pentru abonamentul existent + optiunea se va face oricum, chiar daca eu nu pot folosi telefonul in USA! Aici e dilema mea si sper sa primesc un raspuns si in acest sens!