anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

roaming și internaționale

ramscher
Explorator entuziast

În abonamentul meu nu am incluse minute în roaming, însă am 200 min. internaționale. Dacă merg, să presupun, în Bulgaria și doresc să sun în România, voi consuma din minutele internaționale, deci gratuit, sau mă va taxa pentru consum minute roaming? 

Mulțumesc frumos! 

1 Soluţie acceptată‚

Merci! In acest abonament nu ai roaming inclus si vei fi taxat extra pentru consum in roaming. Minutele internaționale sunt pentru atunci cand ești in Romania si vrei sa suni in alta tara. 

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

MCostel
Cunoscător

Buna @ramscher ,

Poți detalia subiectul topicului.

ramscher
Explorator entuziast

A fost o eroare, o atingere aiurea! Am revenit cu completare. 

Mulțumesc! 

Ce abonament ai? Poti pune o captura de ecran cu resursele incluse, din My Orange sau cost control?

ramscher
Explorator entuziast

1000007331.jpg

 Cele bune! 

Merci! In acest abonament nu ai roaming inclus si vei fi taxat extra pentru consum in roaming. Minutele internaționale sunt pentru atunci cand ești in Romania si vrei sa suni in alta tara. 

delfinas
#StarMember

Minutele internationale sunt doar in cazul in care suni din Romania in strainatate. Daca suni din Bulgaria, se numeste roaming.

MCostel
Cunoscător

Daca mergi in Bulgaria nu vei putea suna deoarece nu mai ești conectat la rețeaua Orange romania

MCostel
Cunoscător

Minutele internaționale se pot folosi doar din rețeaua locala Orange Ro spre destinația aleasă.

Si in roaming e sub jurisdictia ORO, printr-o retea straina, deci acelasi plan tarifar din contract.

Nu are nici o legătură cu minutele internaționale.

Minutele internationale pot fi folosite doar cand esti in Romania. In Bulgaria, se consuma din planul tarifar pt roaming.

Poate m-am exprimat greșit sunt de acord cu tine.

MCostel
Cunoscător

Din păcate nu beneficiezi de date mobile la acest abonament fun9.

Minutele internaționale se pot folosi doar pentru a suna din Romania spre destinația aleasă.

https://www.orange.ro/servicii/apeluri-internationale/ 

Jay
Campion certificat

Salut!
Daca treci la un abonament care include roaming vei putea suna nelimitat in Romania, pentru ca apelurile vor folosi din minutele nationale.