anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Lipsă conectare rețea în Cipru

Vlad22
Junior
Mă aflu în Cipru și telefonul nu reușește să se conecteze la o rețea mobilă de voce.
Aparatul folosit este un Iphone 10.
8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Salutare! Ai o opțiune de roaming activă sau abonament cu roaming și roaming-ul activat din My Orange?

delfinas
#StarMember
Vlad, bun venit in Comunitate!!! Pentru acces la roaming, trebuie sa ai o opțiune de minim 12 euro sau abonament de minim 10 euro.

Vlad22
Junior
Am opțiunea roaming activă. Am mai călătorit și e prima dată când mi se întâmplă.

delfinas
#StarMember
Cumva ai fost plecat, in ultimele 2-3 luni, mai mult timp din țară decât ai stat în România? Daca da, atunci ai depășit limita rezonabila de consum în roaming și trebuie să încarci cu credit și să consumi din el, la prețul standard al zonei. DETALII: https://comunitate.orange.ro/questions/2967136-inseamna-limita-utilizare-rezonabila-roaming-see

Vlad22
Junior
Mulțumesc pentru răspuns dar nu am fost plecat atât de mult. Sunt pe abonament și consumul nu cred că ar trebuii să fie restricționat.

DanielaH
Moderator
@Vlad, ai încercat selectarea manuală a mai multor rețele partenere?

Vlad22
Junior
Am încercat și manual conectarea la mai multe rețele dar fără succes.

Anonim
Neaplicabil

Buna Vlad!
Imi poti spune daca pachet-ul tau detine beneficii nationale , sau si beneficii de Roaming ? 
Poti afla acest lucru cand incerci sa activezi serviciul Roaming din contul Myorange -> Servicii ->Roaming -> Activare serviciu "ulterior acolo va fi mentionat : Abonament-ul tau nu suporta beneficii de roaming" daca este cazul 
Daca nu : 
Iti sugerez sa activezi roaming-ul de pe acel buton :
Succes !