anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Consum Internet SEE

Marius4311
Începător
Bună seara, am și eu o nelamurire legata de consumul de GB la opțiune 12E SEE. urmează să plec în Co in Europa pe 10.09 și am activat opțiunea de 12E cu acces roaming pe 01.09 deoarece mi-a expirat cea avută anterior. Însă nu înțeleg de ce cu toate că am bonus 240 GB (Ai 240 GB bonus utilizabil cu optiune activa de minim 5E in tara sau 12E in roaming, in limita de date in Roaming SEE resurse valabile pana la data de 01/11/2022. ) și 120 GB ( Ai nelimitat minute si mesaje in retea, 1395 min nat sau intl SUA, Canada, fix UE sau SMS nat, 600 min sau SMS nat/intl UE mobil si fix, 11.16 GB internet national, 120 GB bonus utilizabil cu optiune activa de minim 5E in tara sau 12E in roaming, in limita de date in Roaming SEE resurse valabile pana la data de 01/10/2022. ) conform mesajelor. De ce îmi consuma internetul când folosesc datele din cei 12GB dedicați pt SEE... Înseamnă că până pe 10 se vor duce și restul și va trebui sa o reactivez din nou ? Sau se pot folosi GB din bonus in SEE ?
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
Ai 240GB, din care pana la 12 GB roaming SEE. Rugăminte : pune un screenshot cu consumul. Cei 12GB disponibili în SEE ar trebui sa ii consume când ești în SEE, nu în tara.

Vizualizare soluţie în postul original

1 Răspuns 1

Pololică
#StarMember
Ai 240GB, din care pana la 12 GB roaming SEE. Rugăminte : pune un screenshot cu consumul. Cei 12GB disponibili în SEE ar trebui sa ii consume când ești în SEE, nu în tara.