anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am băgat net național și eu sunt in Anglia nu îmi merg datele

BiNoe22
Începător

🤔🤌un sfat ceva 

1 Soluţie acceptată‚

Da, din păcate opțiunea de 5€ național nu are resurse în roaming, cu atât mai puțin în UK. Poți încerca de pe chatul Djingo solicitând "transfer operator". Dacă nu au fost consumate din resursele ofertei naționale, poate ți se face o conversie de la cea de 5€ cu resurse naționale la opțiunea GO UK. Totuși oferta nu are multe resurse, fiind mai ok GO UK PLUS  sau opțiunea de16€, însă decizia este a ta.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember

@BiNoe22: Bun venit în Comunitatea Orange. De cât timp ești în Anglia? Ce opțiunea ai activată? Ai cumva activată una din opțiunile de aici? Adică GoUK Plus sau cea de 16euro? Pentru perioade de ordinul lunilor opțiunile cu resurse nu sunt o soluție, fiind considerată utilizare abuzivă a resurselor în roaming. Revino cu detalii pentru mai multe alternative.

Opțiunea cu 5 E național am activat o din greșeală trebuia să bag 5 E GO UK 

Da, din păcate opțiunea de 5€ național nu are resurse în roaming, cu atât mai puțin în UK. Poți încerca de pe chatul Djingo solicitând "transfer operator". Dacă nu au fost consumate din resursele ofertei naționale, poate ți se face o conversie de la cea de 5€ cu resurse naționale la opțiunea GO UK. Totuși oferta nu are multe resurse, fiind mai ok GO UK PLUS  sau opțiunea de16€, însă decizia este a ta.