anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet si televiziune fibra optica Hunedoara

CosEp
Junior entuziast

Buna,

Greu de obtinut relatii de la dealer Orange si nici macar call center nu a stiut sa imi raspunda, practic la adresa mea nu apare ca si cum exista infrastructura dar banuiesc ca site-ul verifica doar infrastructura Orange. Daca stie cineva, in Hunedoara se poate instala internet si TV prin fibra optica daca exista infrastructura Telekom pe scara iar in cazul in care se poate instala fibra optica grila de programe este cea de pe site ori este alta?

Multumesc

 

17 Răspunsuri 17

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă există fibră optică, normal. Eu am avut servicii fixe pe fibra fostului Telekom, când nu era cumpărat de Orange. Cum fostul Telekom fix este al Orange, merge fără probleme!

Grilă este cea de pe site! Repet, dacă este fibră optică, este în regulă.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Din păcate doar un tehnician la fata locului poate confirma disponibilitatea.

CosEp
Junior entuziast

Pai atunci nu imi ramane decat sa fac contractul si daca nu pot face legaturile se anuleaza. Alta solutie nu vad. Este ciudat ca nu se stie ce infrastructura au cumparat. 

Doar dacă este ADSL. Dacă este fibră optică, merge fără probleme!

Anonim
Neaplicabil

Singura soluție oferita și în Orange shop.

După semnarea contractului un tehnician se va deplasa în zona și va verifica disponibilitatea serviciului.

In scara respectiva poate poți întreba proprietarii.

 

CosEp
Junior entuziast

Nu are nimeni de pe scara Orange, toti sunt pe Digi. 

Anonim
Neaplicabil

Și atunci de ce nu mergi pe varianta Digi

CosEp
Junior entuziast

Ma tenteaza ca oferta, este cu 50% mai ieftin ca am si mobil la ei. Dar posibil sa apelez la Digi ca sunt mai profi la faza asta. 

Anonim
Neaplicabil

Ai grija la prețul final fiecare cam suplimentar costa 11 Ron la Orange .

Tu cunoști cel mai bine situația la fata locului de aceea decizia corecta o poți lua numai tu.

M-am uitat cu atenție acum la poza ta și se pare că este un ODB de fibră optică. Deci da, poți trage fără probleme.

Baftă!

Nu contează! La sora mea au tras de la parter, la 4, fără probleme.

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Salut. Dacă infrastructura Telekom este cu fibră optică( și pare că este), atunci DA. Este singurul rack (dulap) de conexiuni? Altfel e posibil să fie FO doar până la scară, iar în apartamente accesul să fie prin cablu coaxial(la TV) și cablu UTP  (pt net).

CosEp
Junior entuziast

Da, este singurul montat la et 1, blocul are 2 etaje deci este montat la mijloc

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

După cum pare și dacă nu are mai multe etaje (adică pentru maxim 5-7 apartamente) atunci se poate poza FO-ul și pentru fiecare apartament din acel rack. Deci ar intra cu FO până în casă. Ciudat este că doar 1sau 2 circuite de FO se observă mai .... mărunte (ca și cum ar exista trase la vecini). Poți observa pe casa scării acest aspect și confirma eventual.