anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce telefon ați cumpărat voi copiilor?

svetalex
Maestru
Am 2 fetițe (11 și 8 ani) cărora le-am cedat anul trecut vechiul meu telefon (un Huawei P8 lite). Nu poată telefonul după ele la școală (le este interzis de regulament)
Utilizează telefonul pentru jocuri, în primul rând , apoi WhatsApp, fotografii și își caută informații pentru proiectele de la școală.
Mă gândeam să îi cumpăr celei mari un telefon nou, dar pentru care nu aș vrea să cheltuiesc mult. Nu m-am gândit încă la buget. Voi ce telefoane ați cumpărat copiiilor voștri?
121 Răspunsuri 121

svetalex
Maestru
@Fotescu Bogdan fetița mea cea mică are Samsung Galaxy J5 (2016) și nu are această opțiune. Însă pe telefoanele ambelor fetițe am instalat Family Link, care este o aplicație de control parental destul de bună și utilă. Are cam aceleași funcții ca și MODUL COPII de la telefoanele Samsung, dar în plus există posibilitatea stabilirii unei limite de utilizare personalizată pe zile, stabilirea orei de culcare, blocarea/deblocarea aplicațiilor de la distanță

Si Modul Copii are functie de personalizare cu stabilire de program si este foarte nice pus la punct. Eu pt copii mai mari as recomanda ceva bun raport calitate pret, cum ar fi un Samsung A40, are tot ce ii trebuie, 2 camere destul de bunicele, memorie destula 64 GB si 4 GB ram pt a functiona optim in jocuri si aplicatii si este destul de mic dar in acelasi timp are ecranul suficient de mare pt video sau jocuri. Mai recomand si Huawei aproape orice model de la P20 Lite in sus.. sunt foarte bune si se aseamana mult cu samsungurile la calitate, ba chiar exceleaza la baterie uneori.