anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Semnal slab pe voce sectorul 4

Mada9
Junior

Buna ziua! De 1 an m.am mutat pe drumul Dealul Crisului in sector 4 si nu pot vorbii la telefon din cauza semnalului ceea ce este foarte deranjant. Stie cineva daca exista vreo solutie?

Multumesc !

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember

Salutare!

Prima soluție este să folosești apel wifi, iar ulterior să le scrii din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Sigur, poți să setezi și telefonul pe 2g deocamdată , dar nu vei putea utiliza datele mobile.

Baftă! 

Multumesc, am activat apel wifi momentan.

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Vorbim de semnal la interior sau exterior? 

Apelul 4G (VOLTE) este activ? 

 

CristianP13
Explorator

Cea mai rapida solutie e activarea Wi-Fi Calling, daca ai retea wireless in casa. Poti sa faci si o sesizare direct de pe site, din sectiunea Harta Acoperire, dar slabe sperante sa se rezolve ceva prea curand.

Multumesc , am activat acum Apel Wifi.

arsradu
#StarMember

Salut,

Hai sa le luam pe rand:

  • Problema se manifesta la interior, exterior sau ambele?
  • Cand zici ca nu poti vorbi la telefon din cauza semnalului, te referi la nivel de semnal scazut? Trece telefonul in 3G/2G? Ce se intampla mai exact?
  • In timpul apelului, ramane pe 4G/5G sau trece pe 3G/2G?
  • Despre ce telefon e vorba?
  • Apel WiFi/WiFi Calling este disponibil pentru telefonul tau? Daca da, e activat?

In functie de problema, solutia poate sa difere. Daca este intr-adevar o problema de semnal, cea mai la indemana solutie ar fi sa treci pe WiFi, si sa activezi Apel WiFi (depinde de modelul de telefon).

Deci, te asteptam cu mai multe detalii.

Client Orange

Problema sesizata si in interior si in exterior, dar mai grav in interior. Nivelul semnalului este scazut, iar persoanele cu care vorbesc imi spun ca nu ma aud. 
Telefonul folosit este Iphone 15 pro, nu aveam activ Apel wifi, l.am activat acum. 
Multumesc mult de raspuns. 

Anonim
Neaplicabil

Bănuiesc că nici ceilalți operatori nu excelează în zona.

Schimbarea furnizorului ar fi putut fi o soluție.

Razvan
#StarMember

Salut! Zona reclamată de tine este cu probleme de ani de zile, au mai pus câte o antenă prin zonă, dar per ansamblu situația nu s-a îmbunătățit.