anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Fără semnal Orange în Piatra Neamț

Noah
Explorator entuziast

Probleme cu telefonul. Nu am semnal deloc nici voce și nici internet. Nu pot fi sunat, cei care vor să o facă primesc mesajul " neînregistrat în rețea" . Postez de pe wifi Digi . Soluții va rog? 

1 Soluţie acceptată‚

Noah
Explorator entuziast

A fost rezolvată dar nu am primit notificare că ați mai postat . Imi cer scuze tuturor. Totul a fost cauzat de avarierea unui întreruptor pe 110 kv la hidrocentrala Stejaru, hidroagregatul HA3 care nu a mai funcționat la oprire și a rămas blocat pe o fază, au din păcate și un electrician rănit ușor în explozie.Până la trecerea pe CHE Lotru pana de curent a provocat întreruperea energiei electrice in Piatra Neamț și comune limitrofe. Nu era de la Orange. Nu înțeleg de ce nu mai primesc notificări pe email ca înainte când posta cineva in topicuri .

Vizualizare soluţie în postul original

35 Răspunsuri 35

RafaHelper
#StarMember

Salut @Noah

Folosești prepay sau abonament? Ai încercat cartela in alt telefon?

Pentru a verifica rapid situația intra pe chatul Orange din aplicație sau secțiunea contact: https://www.orange.ro/contact/

 

Noah
Explorator entuziast

Este abonament . Am făcut restart. Nu este nouă. La mesaj în contact nu răspunde nimeni . Django a cerut numărul de telefon și am fost predat la operator . Uman. Aproape uman pentru că nu răspunde. 

Anonim
Neaplicabil

Răspunsurile pe chat nu sunt instant ci la intervale de 10-15 minute.

 

FLo1
#StarMember

Salut Noah. Un restart pentru o reinițializare a serviciilor este necesară. Se mai întâmplă, uneori cauza fiind de la telefon (aparat), dar poate fi și de la rețea.  

BlackWolf
Senior certificat

Salut!

Incearca sa verifici cartela si in alt telefon daca ai la dispozitie. Daca tot nu functioneaza, e posibil sa se fi defectat cartela si trebuie inlocuita intr-un magazin Orange...

Vio73
#StarMember

Salutare!

Am pățit și eu cu sim-ul. L-am băgat în alt telefon și am constatat că ,, no semnal". Am băgat alt sim în telefon și era în regulă.

Deci fă astfel de rocade și vezi care este problema.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Este o cartela noua?

Ai incercat mutarea SIM într-un alt telefon?

Daca sim-ul nu funcționează într-un alt telefon atunci este necesar schimbare SIM sau activare SIM daca este unul nou.

Noah
Explorator entuziast

Nu am incercat inca in telefonul de rezervă. Sunt distrus teoretic,  pentru că am totul online . Toate plățile și aplicațiile. Acum am wifi Digi dar luni ce fac? 

Noah
Explorator entuziast
 

Noah
Explorator entuziast

Așa arată ecranul cu un x pe pictograma semnal . Nu știu dacă se vede dragilor . Mort total.

Anonim
Neaplicabil

Daca nu merge nici în telefonul de rezerva te poți deplasa într-un Orange shop pt schimbare SIM.

Însă vezi și răspunsul obținut prin chat my Orange.

Noah
Explorator entuziast

Nu răspund . Dar am găsit acum in ziarul local că e problema in Piatra Neamț la mai multi oameni ai muncii . Poate fi " de la ei" 😁

Noah
Explorator entuziast
 

Noah
Explorator entuziast

Să fie asta problema oare?