anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Fără semnal Orange în Piatra Neamț

Noah
Explorator entuziast

Probleme cu telefonul. Nu am semnal deloc nici voce și nici internet. Nu pot fi sunat, cei care vor să o facă primesc mesajul " neînregistrat în rețea" . Postez de pe wifi Digi . Soluții va rog? 

1 Soluţie acceptată‚

Noah
Explorator entuziast

A fost rezolvată dar nu am primit notificare că ați mai postat . Imi cer scuze tuturor. Totul a fost cauzat de avarierea unui întreruptor pe 110 kv la hidrocentrala Stejaru, hidroagregatul HA3 care nu a mai funcționat la oprire și a rămas blocat pe o fază, au din păcate și un electrician rănit ușor în explozie.Până la trecerea pe CHE Lotru pana de curent a provocat întreruperea energiei electrice in Piatra Neamț și comune limitrofe. Nu era de la Orange. Nu înțeleg de ce nu mai primesc notificări pe email ca înainte când posta cineva in topicuri .

Vizualizare soluţie în postul original

35 Răspunsuri 35

BlackWolf
Senior certificat

Pe la ora 18 ai pierdut semnalul?

Anonim
Neaplicabil

Am citit știrea însă o confirmare oficială nu ar strica încearcă să iei legătură pe chat cu un operator.

BlackWolf
Senior certificat

A revenit totul la normal? Cică problemele ar fi fost total rezolvate...

Anonim
Neaplicabil

BlackWolf
Senior certificat

Era bun, dar de unde...

BlackWolf
Senior certificat

Poate fi si asta, dar eu acum lângă Piatra Neamt nu am probleme de genul asta cu Orange, doar ca merge internetul rau, ca deobicei... Verifica cartela in alt telefon si eventual incearca sa o schimbi la Orange Shop daca tot nu merge...

Sigur că poate fi și din semnalul de la Orange. Dar să fi picat oare toate antenele sau să fie atât de depărtate una de celelalte încât să nu iei semnalul de la alta?

Foarte posibil să fie de la semnalul Orange!

A fost și la mine, de dimineață, o pauză de vreo oră, dar prindeam măcar H+!

Dacă este o problemă tehnică în zona ta, sper să se fi rezolvat deja sau să se rezolve cât mai repede!

FLo1
#StarMember

Un astfel de semnal pe acel ”nai” cu semnalul indică o problemă de <satelit>, adică antena Orange din zonă. Nu este nici de SIM și nici de telefon. Adică ar putea fi și de SIM, dar cu condiția ca SIM-ul să fie expirat. Dar având număr de abonament, scenariul cade. Concluzie: Cu problema sesizată, rămâne să fie rezolvată. Ce a depins de tine consider că ai îndeplinit cerințele minim necesare. Restul e o chestiune de timp.

MPetcu
Începător

Si la Piatra Neamt au fost probleme cu semnalul. Am dat restart, bagar/scos cartela, am schimbat telefonul etc. Pana cand am vazut panica in jurul meu: nu eram singurul fara semnal 😀

Tryfex
Junior

pot sa confirm. in piatra neamt. aprox ora 17:30 am avut intrerupere curent electric. a durat cam 1 secunda. dupa care la scurt timp vad ca imi dispare orice urma de seviciu pe 3 telefoane fiecare cu abonament la orange... faza tare e ca am incercat sa ma conectez la wifi digi... nici asta nu mergea.. a durat aproape 2 ore. este o situatie iesita din comun. nici zonele limitrofe orasului nu aveau semnal. doar orange romania a fost operatorul afectat? mi-e greu sa cred asta. 

BlackWolf
Senior certificat

A fost din cauza unei explozii la hidrocentrala de la Stejaru. Acum cică problemele ar fi fost total rezolvate. A fost o întrerupere scurta de curent, cred ca de o secunda. Eu stau lângă oraș chiar înspre Stejaru si nu am avut probleme nici cu Orange, nici cu Vodafone, Telekom sau internetul prin fibra de la Digi, totul a funcționat normal. Probabil a fost afectata doar infrastructura din oraș și nu de pe lângă, nu știu ce sa zic...

DanielaH
Moderator

@Noah, s-a rezolvat situația?

Noah
Explorator entuziast

A fost rezolvată dar nu am primit notificare că ați mai postat . Imi cer scuze tuturor. Totul a fost cauzat de avarierea unui întreruptor pe 110 kv la hidrocentrala Stejaru, hidroagregatul HA3 care nu a mai funcționat la oprire și a rămas blocat pe o fază, au din păcate și un electrician rănit ușor în explozie.Până la trecerea pe CHE Lotru pana de curent a provocat întreruperea energiei electrice in Piatra Neamț și comune limitrofe. Nu era de la Orange. Nu înțeleg de ce nu mai primesc notificări pe email ca înainte când posta cineva in topicuri .

匿名
Junior entuziast

Salut 

Poate ai dat dezabonare.

Super! Mă bucur că s-a rezolvat și îți mulțumim pentru confirmare.