anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Propunere acoperire de localitati noi cu 4G

fabytm
Explorator
In ce localitati ati dori sa se faca upgrade la 4G?
Personal, as dori sa vad 4G pe antena din Sacosu Turcesc, Timis. Daca ar monta 4G aici ar asigura acoperire 4G continua pe traseul Timisoara-Buzias si as avea in sfarsit acoperire decenta la bunici in Cheveresu Mare (momentan nici 3G nu merge bine indoor).
32 Răspunsuri 32

Jay
Campion certificat
Eu nu cunosc localitati unde ar fi nevoie, pentru ca nu prea am mai iesit din Bucuresti de ceva timp, dar, ma gandesc ca este o idee buna, pe baza recomandarilor clientilor, din zone cu probleme si, a verificarilor ulterioare la fata locului, sa se gaseasca o solutie pentru a avea o cat mai mare acoperire 4G.. inainte de a se trece la 5G, dac se va intampla asta.. E adevarat ca nu este usor sa fii ok pe toata suprafata cand te imping altii din spate cu tehnologii noi, desi, poate, ei nu le stapanesc nici pe cele existente..

Vio73
#StarMember
Sunt destule, jay!

Razvan
#StarMember
@miha, de anul trecut Arieseni are 4G exploatabil. În satul Secara, comuna Crângu, TR, ca 3G e mort, nu face față. Telekom a pus deja 4G+ (B20 si B3).

Vio73
#StarMember
Problema pe care o văd eu în unele locuri e datorată faptului că pe hartă au semnal 4g sau 4g+ excelent, iar în realitate, abia e H+.

Miha_Z
#StarMember
Razvan, n-am mai fost pe acolo de 3 ani, dar urmeaza sa petrecem cateva zile la Izbucul Tauz si acolo dadea ca nu e semnal deloc.

Ascary
Campion certificat
In orice lucru rău e și o parte buna. Cel puțin nu va deranjează nimeni in vacanta 🙂

Miha_Z
#StarMember
Tocmai pentru relaxare si detasare ne si ducem in mijlocul naturii. Dar tot voi prinde eu putin semnal pentru a va saluta in comunitate.;)

Ascary
Campion certificat
Da,nici eu nu pot sta departe de comunitate.Oameni noi,idei frumoase. E plăcut.

Vio73
#StarMember
Cu cât suntem mai mulți, cu atât apar idei mai multe și mai interesante.

Crisgilu
Junior entuziast
Câteva localități în județul Caraș-Severin, Mehadia, Iablanita, Globul Craiovei și mai sunt dar nu am fost peste tot așa că mai este de lucru...

Vio73
#StarMember
Comunele Izvoru și Recea, jud. Argeș.

tomaciprian
Cunoscător
În interiorul localității Ștefăneștii De Jos, județul Ilfov! Măcar semnal full si o viteza decenta de ~50/20-30 Mbps nu neaparat de sute de Mbps ar fi fost super!

geo579
Începător
As vrea ca Orange sa isi îmbunătățească reteaua si in comuna Radovanu, județul Călărași, deoarece nu este semnal mai deloc, in special în casa.

Vio73
#StarMember
Faceți ceva și pe Transalpina, pentru că sunt mulți km neacoperiți. În zona domeniului schiabil Șureanu, Orange e cam lipsă. Și prin Argeș sunt localități care necesită acoperire 4g urgentă ( în afară de cele menționate anterior de mine). De exemplu: Coșești, Berevoiești ( parțial), Recea, Izvoru, Buzoiești ( parțial), etc. Așteptăm cu interes extinderea acoperirii prin montarea de noi antene 4g. Mulțumesc!

Vio73
#StarMember
Comuna Vișina, jud. DB, nu este acoperită decât sporadic cu 4g.