anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Probleme primire apeluri cartela Sim

Carmenuta2009
Junior

Nu primesc apelurile desi am semnal full, pur si simplu ma suna oamenii iar mie nu-mi apare apelul, celor care incearca sa ma sune le spune ca am telefonul închis.Inainte îmi apărea ca am apel pierdut, și uneori se pierde semnalul.
Eu pot sa-i sun si apelul se aude perfect, deci nu sunt probleme cu semnalul. Aveti idee ce as putea face?

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Ai dat și un restart la telefon și tot așa face?

Da, am dat restart la telefon. 

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Atunci incearcă să iei legătura cu suportul prin Chat Djingo și când te întreabă Asistentul virtual ce probleme ai, dacă nu știe să îți răspundă, ceri să fii transferată la un operator.

Sper să rezolvi problema!

Succes!

arsradu
#StarMember

Salut,

Folosesti functia Apel 4G? Ai incercat si cu ea dezactivata? Ai semnal bun in zona?

Client Orange

Anca07
#StarMember

Buna Carmenuta,

In ce zona te afli? Oras/localitate?

Incearca si o inlocuire de cartela SIM. Am avut si eu astfel de probleme, si au fost rezolvate cu inlocuirea cartelei.

Totodata, ai posibilitatea sa incerci o alta cartela in telefon sa vezi daca ai aceleasi probleme?

Multumesc pentru raspunsuri!🌞

DanielaH
Moderator

@Carmenuta2009, s-a rezolvat situația?

IonutArdelean
Junior

Daca te afli intr-o zona cu semnal slabut ar putea sa fie asta un motiv. Daca totusi poti fie sunata, dar nu poti suna inapoi, deloc, asta deja suna a o mica alta problema, posibil sa fie o problema cu fie telefonul fizic la modul in care interpreteaza semnalul, fie daca nu ceva configurare pe telefon legata de partea de apeluri.As recomanda 2 optiuni, 

1. incercati sa folositi cartela dvs SIM intr-un alt telefon si vedeti daca problema persista.

2. asta e ceva mai complicata, dar daca la prima solutie reusiti sa sunati, va recomand cu caldura sa dati la telefon o resetare la setarile din fabrica. dar din nou, asta doar daca prima varianta functioneaza. altfel poate nu merita efortul de a reinstala totul de la 0 pe telefon.