anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Problema semnal Veresti, jud Suceava

ionut_44
Junior entuziast
De 2-3 saptamani am probleme de semnal in interior cat si in exterior imi comuta telefonul din 4G+ in h+ prea des ,viteza slaba pe 4G si h+.4G+ merge bine
Am si home net 4g si la modem este semnalul slab ,nu imi comuta din 4g in 3g dar este viteza slaba
27 Răspunsuri 27

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Și antena externă ajută, dar e cam scumpă și ai un pic de furcă să o montezi!

ionut_44
Junior entuziast
Antena am de pe dipolnet.ro Am fost azi mai aproape de turn(antena orange) si nu am avut semnal mai bun,poate e defect turnul (antena)

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Dacă ai fost lângă antenă și tot nu e mai bine, atunci e congestie sau poate fi și defect ceva.

Razvan
#StarMember
Depune o sesizare la Orange, din secțiunea feedback de pe harta de acoperire sau din My Orange.

ionut_44
Junior entuziast
Am depus azi

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Îți ținem pumnii și sper să fie cu noroc!

Razvan
#StarMember
Ai primit vreun răspuns?

ionut_44
Junior entuziast
Am primit raspuns ca nu sunt probleme cu semnalul in zona,o dat resetare la serviciu de date si voce Viteza este mai buna intre15-30mbps dar problema cu semnalul tot asa o ramas (PS.am trimis si telefonul in service)

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Dacă au mai crescut vitezele, tot e un progres!

Vio73
#StarMember & September Problem Solver
Pe alte dispozitive nu ai mai încercat, dacă zici că ai trimis telefonul în service?

Razvan
#StarMember
Sunt tare curios, dacă vei avea semnal mai bun, după ce ți se va întoarce telefonul din service. Să ne ții la curent.

ionut_44
Junior entuziast
Am incercat si pe un alt telefon dar tot la fel face si viteza era mai slaba

ionut_44
Junior entuziast
Ma scuzati ca am raspuns cam greu. Telefonul o venit din service si din pacate nu s-o vazut nici diferenta Pe fisa de reparatie scrie ca ar fi schimbat modemul din telefon si antenele .