anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

5G, acoperire mai bună decât 4G?

Vio73
#StarMember
Sunt nerăbdător să vedem ce va fi cu această tehnologie.
120 Răspunsuri 120

Arsaluis
Junior entuziast
Nu. Niu cred ca va reusi. Cred ca lucrurile vor evolua treptat, chiar daca ne dorim sa sarim pasi. Exact cum au spus si colegii mei, personal as fi multumita sa putem folosi 4G unde astazi este doar 2G/3G.

Florin_3
Junior
Fii sigur de asta, cei de la Orange lucrează pentru dezvoltarea rețelei

FLo1
#StarMember
@Florin_3: Cei de la Orange m-au asigurat si pe mine ca "lucreaza la asta" si de mai bine de 2 ani de zile tot cu semnal GSM la limita stau pe la ferestre, intr-o zona in care la cateva zeci de metri exista o scoala si un supermarket unde semnalul este 4G. Deci munca asidua, nu gluma....

Neaplicabil
Terenul afecteaza cateodata in moduri neasteptate semnalul, probabil ca solutia realista va fi un sit local care sa ridice bine nivelul semnalului in localitate care elimina umbrele. De retinut si faptul ca daca o cladire nu este construita prietenos cu undele electromagnetice s-ar putea sa nu te ajute prea mult.

Valadoryn_1
Junior
La orase va merge bine dar la date nu

Ursuletzu21
Junior
Eu nu as achiziționa nimic cu 5G. As rămâne la 4G+. Sunt mulțumit de viteza la net. Cred ca ar trebui sa avem conexiune mai mare cu Dumnezeu.

Miha_Z
#StarMember
@Ursuletzu21, foarte frumos raspunsul. ♡ Ne bucuram de partea materiala, ne dorim sa avem cat mai multe lucruri si tehnologii disponibile si uitam de partea spirituala.

Neaplicabil
Pai si spiritul se simte mai bine cu mai multe tehnologii bune 🙂 Tehnologia e instrumentul spiritului adica omului.

Miha_Z
#StarMember
Inteleg ce zici @andreic, dar tehnologia uneori ne e si daunatoare, atat sanatatii cat si "spiritului", sufletului cand creaza dependenta si ne indeparteaza de socializarea cu cei apropiati.

FLo1
#StarMember
Si spiritualitatea conteaza. Oricum nici macar cu 5G nu veti avea viteza mai mare pana la Divinitate. Atat timp cat nu suntem pregatiti nici pentru 4G ... nu merita nici macar visat la 5G. De fapt acest 5G la telefoane e ca niste "+"-uri adaugate la eficienta energetica (A+++++) de la frigidere, masini de spalat etc, tradusa in niste "-"(minusuri) muuuult mai mari in portofel decat bussinessul personal realizat. Si cum in muuulte locuri urbane si municipale ORANGE nu a ajuns nici macar cu 2G, un 5G e o poveste foooarte indepartata. De rural nu povestesc.

Ascary
Campion certificat
Nici eu nu consider 5G-ul o oportunitate. Pentru utilizatorul obișnuit un 4G bun e suficient. Sau 4G+.

bogapostu
Explorator
Si eu zic ca intai ar trebui extinsa acoperirea 4G Sa nu uitam ca licentele nu au fost acordate, chiar dacaVodafone a lansat un abonament 5G, reteaua este de fapt inexistenta, probabil ca orange lanseaza cand, intr-adevar, poate oferi servicii 5G

Barcelona
Începător
Nu, poate peste cativa ani

adryian26
Începător
Nu! Sunt multe zone in care nu ai nici semnal la.telefon.

Barcelona
Începător
La cascada Bigăr singur operator care are semnal este Digi restul nu sunt pe nicăieri și mai vor să bage semnal 5G