anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

5G, acoperire mai bună decât 4G?

Vio73
#StarMember
Sunt nerăbdător să vedem ce va fi cu această tehnologie.
120 Răspunsuri 120

Catalin
Junior
În primul rand să avem semnal 4g peste tot și abia pe urma o sa putem vorbi de 5g!!

Mocanu123456
Junior
Nu cred ca o sa aiba o acoperire mai buna deoarece in momentul de fata abia avem infrastructura pentru 4g! In orașele mari probabil ca o sa fie bine primit dar in mediul rural mai greu

Neaplicabil
Aici cred ca ai dreptate, 5G-ul este in primul rand pentru capacitate si va merge la inceput in urban, in rural cererea e mica si se mai poate imbunatati 4g-ul.

tudoracheedi
Junior
Nu deoarece nu toți își permit un telefon care să capteze semnalul 5G

Arthur80
Junior
trebuie sa aiba acoperire mai buna, e noua generatie

Neaplicabil
Am mai scris, tine de frecventa si modulatie nu de cat de noua e tehnologia. Pana acuma la distanta pura tot 2G in 900 merge cel mai mult dupa care 3G tot in 900.

Wiorel2011
Începător
Eu as fi mulțumit daca s-ar îmbunătăți macar rețeaua 4g; eu am doua abonamente la care am renunțat din cauza semnalului; nici macar 3g nu este atât de bun sa poți vorbi la telefon . Întrebarea mea este când se va face acea rețea sa poți vorbi la telefon fara probleme sau sa stai pe net fara aceiași teama că poți rămâne fără semnal ????

mariussruben89
Explorator entuziast
#Pana cand ne vom putea bucura de Reteaua 5G, ramane sa vedem cum va fi cu expansiunea si aria de acoperire 4G, deocamdata, sunt zone chiar si orase in care nu sunt semnale bune, mai ales la H+/2_3G/4G. #Iar pana se va lucra la aceasta expansiune , ca macar la acelas nivel cum este 4G, pana in prezent, sigur va mai dura, o perioada de cativa ani. ##Succes,echipei, speram ca avem ocazia sa ne bucuram cat de curand de tehnlogie 5G#.

milianpetrica
Începător
Acoperire 4G exista, dar calitate nu! Este o amăgire, mai bine era 3G+ dar real! În județul Botoșani calitatea rețelei este la pământ pe partea de date mobile, sa nu mai vorbim de zona de granița a județului! Orange România nu înțelege ca in zona noastră 95% dintre persoane folosesc serviciile sale și o buna parte sunt din zona rurala care așteptau sa folosească abonamentele de date pe 4G. După câțiva ani au apărut și la noi serviciile de internet prin fibra de la Telekom, UPC, RDS și Akta. Ce va vinde orange în zonele rurale fără semnal?

Viotoon
Junior entuziast
Nu. Deoarece este o tehnologie mai nouă decât 4g

moonman
Începător
In teorie ar trebui ca 5G sa aibe o viteza mult mai mare, dar ar putea fi incompatibil cu majoritatea telefoanelor din prezent

Sularov
Junior
Da,cred ca va avea o acoperire mult mai bună

AndreiTest
Începător
Nu avem infrastructura necesara...

Toffifee
Junior entuziast
Orice este posibil, mai ales in ziua de azi

FLo1
#StarMember
Fluturam acest 5G si la cativa metri de un semnal 4G, in plina zona locuita, ajungi sa te bucuri de existenta semnalului GSM (EDGE). "Vom remedia cat mai repede acest aspect (situatie)" spune ORANGE, si au mai trecut vreo 2 ani. Asadar chiar si 3G e o bucurie, cand 4G e izolat, iar 5G e o poveste.