anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Credit prepay afisat incorect in aplicatia mobila

nicolae1988
Junior entuziast
Valoarea creditului nu mai este afisata corect pe aplicatia mobila, ba arata 0 euro, ba arata mai mult decat creditul existent.
Pe web valoarea creditului prepay este afisata corect.
31 Răspunsuri 31

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Da, ceva e putred in Danemarca. :)) Pagina arata identic intre iOS si Android. Ambele afiseaza "Credit" in partea de sus (stanga). Daca pe Android afiseaza PhoneCredit-ul ca si Credit, iar pe iOS afiseaza Creditul corect al cartelei...nu e bine deloc. :)) Eu PhoneCredit nu am. Deci, daca de acolo a luat valoarea 0...e corect si nu-i corect. :)) E corect, pentru ca am 0 PhoneCredit, dar e departe de adevar daca acea valoare ar trebui sa fie Creditul propriu-zis al cartelei. Si, oricum, trebuie un pic de consecventa intre cele doua platforme. Nu poti sa ai un design identic intre iOS si Android, dar pe Android sa afisezi valoarea de la PhoneCredit la Credit, pentru ca de ce nu. Nu e ok deloc. :))
Client Orange

DanielaH
Moderator
Cred că (într-un final :)) am înțeles la ce vă referiți. Îmi cer scuze încă o dată că n-a fost "din prima" :). Voi expune luni din nou situația colegilor mei și revin. Vă doresc un weekend frumos și vă mulțumesc pentru răbdare și înțelegere.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Multumim si noi, Daniela! Weekend placut si tie! :) Daca mai sunt neclaritati sau ceva, nicio problema. Rezolvam, explicam, clarificam.
Client Orange

DanielaH
Moderator
Vă rog să ne ajutați cu câteva informații solicitate de colegii care investighează această situație: - tipul de telefon folosit - versiunea sistemului de operare Android a telefonului - versiunea aplicației MyOrange Mulțumim mult!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Hello Daniela, Detaliile, in cazul meu, mai jos: Model: Motorola G60 (XT2135-2) OS ver: Android 11 (build number RRIS31.Q1-42-51-12-4) App ver: 6.0.5
Client Orange

DanielaH
Moderator
@arsradu, mulțumim! @nicolae1988, ne poți oferi și tu aceste date?

nicolae1988
Junior entuziast
@DanielaH nu are legatura cu modelul telefonului sau versiunea OS-ului, ci doar cu versiunea aplicatiei, am mai multe telefoane si pe toate arata la fel. Model: Samsung Galaxy A71 OS ver: Android 12 App ver: 6.0.5, Model: Samsung Galaxy S7 OS ver: Android 8.00 App ver: 6.0.5, Versiunea aplicatiei anterioara lui 6.0.5 nu avea bugul asta.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Confirmat. Bug-ul nu se reproduce in versiunea 6.0.4. Banuiesc ca asta e procedura standard... Dar, din ce pot sa vad, bug-ul e cat se poate de general.
Client Orange

nicolae1988
Junior entuziast
@DanielaH ne poti da, te rog, un update la bugul asta?

DanielaH
Moderator
Din păcate nu am momentan niciun update, dar revin imediat ce primesc răspuns de la colegi.

Salut, Va cerem scuze pentru intarzierea raspunsului final. In urma verificarii acestei situatii, colegii nostri au efectuat o analiza in amanunt. Prin urmare, in urma actualizarii la versiunea 6.0.6 aceasta problema a fost rezolvata. Va rugam sa faceti update-ul aplicatiei mobile si sa verificati modul in care sunt afisate informatiile. Va asteptam cu feedback. Multumim.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Multumim. Momentan ultima versiune disponibila este 6.0.5. Asteptam update-ul.
Client Orange

nicolae1988
Junior entuziast
Ultima versiune disponibila este 6.0.5. Ciudat ca inca nu a aparut updateul.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Deci dureaza 3 luni fix-ul si alte cateva luni upload-ul pe Play Store? :)) Asta e un bug major care trebuia sa aiba un fix rapid si upload pe Play Store, maxim 1-2 saptamani. E bine ca avem un fix. Dar nu inteleg de ce dureaza atat de mult. Daca exista un build apk, puneti-l aici si-l instalam asa, pana e pus pe Play Store.
Client Orange

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Doamne ajuta, a aparut versiunea 6.0.6 pe store. 🙂 Si da, pare sa fi rezolvat problema.
Client Orange