anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Prepay pierdut

Emyrate67
Începător
bună. am o cartela prepay Am pierdut cartela. cum pot sa îmi păstrez numărul?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Mergi în Orange Shop, cu Cartea de Identitate, completezi un formular cu date despre cartela, extraoptiuni, numere apelate mai des, sms-uri și îți recuperezi nr. In Orange Store, nu prea se înlocuiește cartela, s-ar putea să pleci încălțat cu un abonament.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

svetalex
Maestru
poţi suspenda temporar un număr de telefon - abonament sau cartela PrePay - în cazul în care telefonul tău a fost furat sau ai pierdut cartela SIM prin metodele de mai jos: - Cu chatbot Djingo - Din Contul tău online (din My Orange -> secțiunea Servicii -> Restricționare apeluri) - Prin apel gratuit la *100#, serviciul SelfCare - Prin apel la Serviciul Clienți 300 Tot prin canalele de mai sus, poți solicita înlocuirea cartelei și păstrarea numărului de telefon. Detalii: https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-suspend-un-numar-de-telefon-in-caz-de-pierderefurt-93 Edit: De asemenea, poți merge într-un Orange Shop și poți solicita înlocuirea cartelei

Razvan
#StarMember
Mergi în Orange Shop, cu Cartea de Identitate, completezi un formular cu date despre cartela, extraoptiuni, numere apelate mai des, sms-uri și îți recuperezi nr. In Orange Store, nu prea se înlocuiește cartela, s-ar putea să pleci încălțat cu un abonament.