anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mi s-a închis abonamentul și vreau sa îl fac preypay

Sanda31
Începător

Mi s-a închis abonamentul și vreau sa îl fac preypay sau sa îmi fac abonament la alta rețea cu același număr pe care l-am avut la abonament. Se poate face?

5 Răspunsuri 5

Pololică
#StarMember

Salutare!

Ce inseamna inchis? Semnal la telefon mai ai? Daca nu mai ai semnal (au trecut cele 30 de zile de la cerere), nu stiu daca mai poti folosi numarul.

Totusi, daca inca ai semnal ar fi doua variante:

  • suni la 300 (relatii clienti) sau apelezi la Djingo si vezi daca poti trece numarul pe cartela
  • sau incearca sa treci numarul pe Yoxo si apoi inapoi pe cartela.

Portarea se poate face doar daca numarul este activ pe intreaga perioada de portare, adica nu se inchide in urmatoarele 5-6 zile.

Mulțumesc frumos am rezolvat am făcut numărul pe preypay

Anonim
Neaplicabil

Buna

Suna la 300 explică situația și cere trecerea Nr la prepay sau daca nu se poate poți opta pentru un nou abonament.

Normal daca nu mai ai semnal Nr intra in carantină câteva luni după care va fi atribuit unui alt client.

Încearcă contactarea serviciului clienți totuși.

delfinas
#StarMember

Sanda, bun venit in Comunitate!!!

Trebuia sa ceri trecerea pe prepay a numarului INAINTE de a inchide abonamentul, ca sa pastrezi numarul.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cererea de trecere pe prepay la inchiderea abonamentului se face inainte de inchiderea lui. Daca ai inchis deja abonamentul si nu ai specificat ca vrei sa treci numarul pe prepay....nu prea mai merge. Din cate stiu eu, in cazul asta, singura varianta este, pe o perioada foarte scurta de timp (si presupunand ca numarul nu a fost realocat altcuiva), cu trecere inapoi pe abonament.

Daca tu ai reusit altfel, as fi curios cum anume.

Client Orange