anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Durată activare PrePay când trec de pe abonament

Oedipus
Începător
La trecerea de pe abonament pe cartelă, cât timp durează activarea numărului ca PrePay după ce am achitat toate facturile, inclusiv echivalentul celor 5 euro?
Mi-au dezactivat numărul azi-noapte, nu pot să sun, nu pot să fiu sunat, iar acum nu îmi activează cartela. Termenul de "maximum 4 zile" indicat printr-un sms mi se pare revoltător. Ce pot să fac?
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Oedipus: Bun venit în Comunitate. La mine când am trecut printr-un episod ca al tău a durat.... peste noapte. Nu am numărat orele, dar seara era cu abonament, iar dimineață aveam Prepay. Bineînțeles, este necesar un restart al telefonului pentru o reconfigurare a SIM-ului, altfel multe dintre servicii nu vor fi funcționale, deși ai o opțiune prepay activată. Oricum opțiunea inițială activată vine ca o factură de abonament, adică nu se activează doar după ce ai achitat-o ci ai timp (parcă 10 zile) să o plătești. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

FLo1
#StarMember
@Oedipus: Bun venit în Comunitate. La mine când am trecut printr-un episod ca al tău a durat.... peste noapte. Nu am numărat orele, dar seara era cu abonament, iar dimineață aveam Prepay. Bineînțeles, este necesar un restart al telefonului pentru o reconfigurare a SIM-ului, altfel multe dintre servicii nu vor fi funcționale, deși ai o opțiune prepay activată. Oricum opțiunea inițială activată vine ca o factură de abonament, adică nu se activează doar după ce ai achitat-o ci ai timp (parcă 10 zile) să o plătești. Baftă!

DanielaH
Moderator
@Oedipus, s-a făcut trecerea la PrePay? E totul în regulă?