anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Campania Orange Money Recomand și câștig

MihaelaA
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor!

De astăzi este activă o nouă campanie Orange Money: Recomand și câștig.

 

Ce presupune?

Puteți primi bonus 150 lei pentru fiecare recomandare Orange Money pe care o faceți prietenilor pe baza link-ului vostru unic de acces.

 

Ce trebuie să facă prietenii?

  • să își deschidă cont Orange Money
  • să activeze un card de debit sau de credit Orange Money
  • să utilizeze cardul de debit sau de credit Orange Money pentru o tranzacție de minimum 50 lei, la POS sau pe internet sau pentru o plată de factură sau un transfer valutar, până pe 31 martie 2022.

 

Cum puteți face recomandările?

Le trimiteți prietenilor link-ul unic de acces către descărcarea aplicației. Link-ul unic îl găsiți în aplicația Orange Money/Meniu/Recomandă Orange Money.

 

Campania este valabilă în perioada 14 februarie 2022 – 13 Martie 2022 și aici aveți mai multe detalii și regulamentul: https://www.orange.ro/money/oferte/

 

23 Răspunsuri 23

Salut, arsradu! Nu este necesara emiterea unui card fizic pentru aceasta campanie.

arsradu
#StarMember
Hello, Daca prietenul nou si-a facut cont saptamana trecuta, dar cumparatura a facut-o ieri, si apare inca "in asteptare" in aplicatie, aveti idee cand ar trebui sa se primeasca bonusul pentru el? La urmatoarea data de bonusare cumva (in cazul asta, pe 21 Martie)? Sau care e procedura in cazul asta?
Client Orange

Klau1979
Junior entuziast
Salut, Tatăl meu si-a deschis contul ieri, cu link-ul de invitatie trimis de mine, si-a activat cardul si a facut plata de minim 50 lei tot ieri, iar astazi eu am primit deja bonusul. Deci faptul ca plata este inca in asteptare nu ar trebui sa influenteze acordarea bonusului.

arsradu
#StarMember
Hmmm... ok... La mine nu a ajuns inca. :)) De-aia am presupus ca poate tranzactia trebuie sa fie "finalizata". Dar daca zici ca nu...atunci chiar nu stiu. Mersi frumos de raspuns. 🙂
Client Orange

Klau1979
Junior entuziast
Mai trebuie sa ai in vedere un mic detaliu, care apare doar in regulamentul campaniei, sectiunea 3.1: pentru utilizatorii iOS este necesara permisiunea de urmarire (allow tracking) pentru aplicatia OrangeMoney, astfel incat recomandarea sa poata fi corelata cu acceptarea invitatiei si indeplinirea conditiilor de eligibilitate. Nu stiu daca prietenul tau si-a instalat Orange Money pe iPhone, dar, in caz afirmativ, neindeplinirea acestei conditii (allow tracking) la momentul instalarii ar putea sa fie motivul pentru care nu ai primit bonusul. 😞

arsradu
#StarMember
Este iOS. Dar este sigur allowed. 🙂 Am vazut mentiunea asta si m-am asigurat ca e allowed. Dar posibil sa fie o diferenta intre "in asteptare" si "in curs de procesare". Momentan tranzactia este "in asteptare". Poate...din cauza asta inca nu a ajuns bonusul. Nu-i bai. Vedem. Doar ca am vazut ca mai sunt persoane care nu au primit bonusul, si am zis ca poate ar fi util sa postez aici in caz ca ar putea sa fie aceeasi cauza. :) Oricum, o observatie foarte buna. Mersi! 🙂
Client Orange

Mădălin
Cunoscător certificat
Super, mi-am făcut și eu cont , aplicația nu m-a mai trimis în magazin ( urăsc să intru în magazinele Orange ) . Bineînțeles am comandat prin curier și un card fizic (mie îmi place fizic) , încă nu am făcut nici.macar o tranzacție și astept sa mă învețe cineva . Practic , contul online îl pot alimenta din ... Sau numai din transfer din alt cont?

arsradu
#StarMember
Din cate am vazut eu, contul se alimenteaza adaugand cardul de la alta banca in aplicatia Orange Money, sau prin transfer bancar. In experienta mea, cel mai rapid e cu cardul in aplicatie. Ai aici mai multe detalii: https://youtu.be/-Tz7H0m6oF4
Client Orange

arsradu
#StarMember
Revin cu detalii la problema mea de mai sus. Pe scurt, e un bug. Cu toate ca sunt persoane eligibile (si intr-adevar, nu pare sa aiba legatura cu statusul tranzactiei), nu se primeste bonusul. Solutia: luat legatura cu un consultant Orange Money, fie telefonic, fie pe chat. Daca e totul ok, si esti eligibil, bonusul se va primi cel mai probabil urmatoarea saptamana.
Client Orange