anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Timpul de asteptare pentru un telefon luat la abonament

Sebi4
Începător

Vreu sa imi iau un telefon prin abonament și nu știu cât ar trebui sa aștept pana îmi va ajunge?

7 Răspunsuri 7

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Mergând pe premisa că telefonul este în stoc, mai mult de 3 zile nu cred că vei aștepta. 

Totuși, de specificat faptul că ar fi bine să eviți zilele libere (weekend și sărbătorile legale) întrucât vor adauga zile suplimentare. 

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Timpul este de 1-3 zile lucrătoare, dacă nu este o precomandă!

Ai aici un topic în acest sens. Se mai întâmplă pe la comenzi cu Apple să dureze mai mult uneori, dar în principiu, cam atâta durează.

Baftă multă!

RafaHelper
#StarMember

Salut @Sebi4

Conform termeni si condiții pentru magazinul online se menționează următoarele:

"Livrarea se va efectua in maximum 3 zile lucratoare de la data aprobarii comenzii."

Aprobarea comenzi ar trebui sa fie făcută dupa validarea platii dar au existat cazuri cand a durat mai mult. De altfel in trecut s-au raportat cazuri de comenzi cu livrare intarziata. 

Din experiența comenzile mele s-au livrat intre 3-7 zile lucrătoare.

Sebi4
Începător

Doresc sa îmi cumpăr iphone 16 la abonament si mi s a spus ca trb sa aștept un timp pana îmi va ajunge și nu știu care va fi timpul.Anii trecuți când mi am luat tot la abonament un telefon am așteptat după el 3 sapt și vreu sa știu dacă va trebui sa astept la fel.

@Sebi4 daca faci comanda online si produsul este in stoc il vei primi in câteva zile. Cum vrei sa il cumperi, din magazin sau din online?

@RafaHelper eu as dori din magazin

@Sebi4 in acest caz va trebui sa mergi in magazin pentru a afla toate detaliile.