anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Ofertele hot summer sunt și anul acesta la mișto?

Nick_4
Junior
Nici un Samsung S la oferta de azi, stocurile lasă de dorit...
33 Răspunsuri 33

Pazel
Junior entuziast
Parteneri ca parteneri, sincer, nu ma intereseaza ce fac ei. Daca Orange isi permite sau nu are ce sa faca in cazul acestor practici, e treaba lor. Ma intereseaza ce face Orange cu magazinul lor online. Cum un produs care era in oferta Hot Summer nu mai e acum ? Dar el exista in stocul Orange. Unde gasesc regulamentul acestui program ?

Ascary
Campion certificat
Suna la nr 300 si cere magazinul online asa cum a facut Ady_7 (in topicul anterior) Doar ei iti pot raspunde la ce se intampla cu produsele din oferta Hot summer.

Vio73
#StarMember
Eu am găsit chiar pe pagină, mai jos:

Pazel
Junior entuziast
Wow. @Vio73, esti foarte agil. Oare cum de nu mi-am dat seama ca niste termeni si conditii inseamna regulament cu tot cu clauze, excludere din program, etc.?! Cum ai ajuns expert? Comentand aiurea? Nu vreau sa fiu nepoliticos, dar postarea ta o consider o insulta. Tu ai citit ce am intrebat eu? Produsul de care vorbesc, Samsung S20 Plus, a fost in oferta Hot Summer, a disparut din stoc si a reaparut, dar fara oferta. Conform acelor termeni si conditii, fiind din nou in stoc, ar trebui sa beneficieze de oferta . Chiar te rog sa rezolvi aceasta problema cu Orange, in locul meu, daca tot stii unde sa gasesti informatii.

DanielaH
Moderator
@Pazel, îmi pare rău că exact modelul ales de tine nu mai face parte din această campanie. Am transmis feedbackul tău colegilor noștri și ne-au spus că regulamentul campaniei prevede un termen de valabilitate al mecanismului de reduceri care se aplică doar anumitor produse din magazinul online, acestea fiind marcate vizibil. Pe parcursul campaniei este posbil ca anumite modele să fie introduse sau eliminate, în regulament nefiind menționată o listă de produse/ telefoane. Telefonul pe care l-ai menționat, din gama Samsung, a rămas, într-adevăr, fără stoc în cursul săptămânii trecute și a fost scos din campanie. Faptul că acum a revenit în stoc nu atrage după sine și reintroducerea lui în campanie. Îți recomandăm să verifici periodic modelele disponibile în oferta Hot Summer pentru că sunt multe alte telefoane performante în cadrul acestei campanii care beneficiază de reduceri. Îți reamintim deasemenea că, pe parcursul campaniei, se pot regăsi și reduceri extra pentru produsele disponibile.

Pazel
Junior entuziast
Multumesc frumos de raspuns, @DanielaH. Unde as putea sa gasesc regulamentul campaniei Hot Summer?

DanielaH
Moderator
Regulamentul campaniei se poate citi aici: https://www.orange.ro/oferte-speciale/ (Termene și condiții)

Pazel
Junior entuziast
Buna @DanielaH. La fel cum am mentionat si mai sus, acela nu este un regulament. Unde scrie ca "Pe parcursul campaniei este posbil ca anumite modele să fie introduse sau eliminate, în regulament nefiind menționată o listă de produse/ telefoane." "Faptul că acum a revenit în stoc nu atrage după sine și reintroducerea lui în campanie." Vreau sa vad regulamentul campaniei in care este mentionat ca un produs poate fi adaugat/scos de catre Orange dupa bunul plac. In momentul de fata, in acel preudo-regulament e mentionat ca aceasta campanie se desfășoară în perioada 2 iulie – 1 septembrie 2020 și în limita stocului disponibil. Telefonul pe care il doresc a fost marcat ca facand parte din oferta si acum este in stocul Orange. Conform logicii, acesta ar trebui sa fie din nou in promotie.

Nick_4
Junior
Interesant ce ne spune DanielaH! Care sunt acele multe alte telefoane performante in oferta orange hot summer? daca primesc macar un exemplu (comparabil cu Samsung S) cu care sa nu consider ca sunt luat la misto il cumpar! Stiu ca orange-ul incearca sa-si vanda marfa, dar nici chiar asa ... Telefoane chinezesti 100% nu ma pot incumeta sa cumpar!

DanielaH
Moderator

Se spune ca "gusturile nu se discută". Chiar îmi pare rău că oferta Hot Summer nu se pliază pe gusturile unora dintre voi. 

 

Faptul că în Termene și condiții (poate termenul de regulament nu a fost cel mai fericit, îmi cer scuze) nu este și nu a fost publicată nicio listă de produse sau modele care fac obiectul acestei campaniei, acest lucru înseamnă că există posibilitatea să apară modificări în această privință, pe tot parcursul desfășurării campaniei.

Nick_4
Junior
Draga angajat Orange, DanielaH! Mi-ai scris ca exista si telefoane performante in oferta, asemanatoare cu Samsungurile (speram sa-mi prezinti ceva superior chiar). Cand ai realizat ca nu exista si ca ai incercat gresit sa inchizi topicul cu o reclama jenanta mi-ai raspuns cu gusturile nu se discuta! Corect! Insist sa ne prezinti totusi acele telefoane superioare! Ca sa ne amuzam cu totii!

Ascary
Campion certificat
Salut Nick si bine ai venit pe comunitate. Orange este companie imensa cu mii de angajati si zeci de departamente. Fiecare departament este cu personalul sau. Moderatorul comunitatii nu este cel care prezinta ofertele. El este cel care poate escalada o problema colegilor de unde poate primi un raspuns si sa il publice aici. Cam la atat se rezuma rolul lui. Nu te astepta ca moderatorul sa fac minuni. Nici noi ceilalati colegi ai tai nu putem face multe in afara faptului de a oferi un sfat, o solutie la un subiect. Dar putem discuta intre noi si uneori sa gasim o rezolvare, uneori chiar cu ajutorul moderatorului. Hai sa-l respectam, sa-i respectam munca, asa cum si el ne respecta pe noi. Toate cele bune.

Vio73
#StarMember
@Pazel, scrie și de regulament mai sus, unde să dai click. Nu am dat link exact atunci, pentru că era prea lung și intram în alte discuții inutile!

Pazel
Junior entuziast
Update la situatia mea: Telefonul dorit (Samsung S20 plus) a revenit in oferta Hot Summer si am reusit sa fac o comanda cu o reducere de 21%. Scazand si punctele Thank you acumulate am achizitionat telefonul la 1885 lei.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Felicitări, Pazel. Ne bucurăm că ai reușit și l-ai luat la un preț foarte bun! Să îl folosești cu plăcere și așteptăm impresii după o perioadă de folosire.