anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sfaturi pentru extra internet

Iuliannn
Junior
Salut! Am un abonament de voce și primesc destul de puțini GB net, am reîncărcat cu opțiunea de 5 € de două ori și nu am primit cei 100 GB bonus, iar ce primești din opțiune îmi ajunge maxim o săptămână. Aveți ceva sfaturi pentru a face rost de net? Am luat un premiu la pinata party, dar nu e compatibil cu abonamentul meu.
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Iuliannn bine ai venit în comunitate! Campania cu bonusul de 100GB pentru încărcare PrePay de pe abonament nu mai este valabilă. Acum este o altă campanie cu bonus 100GB și internet nelimitat timp de 7 zile, dar pentru clienții PrePay, nu pentru cei cu abonament. Ai cumva și cartelă PrePay?

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

teacher_
#StarMember
Salut! Cum ai abonament și poți și reîncarca prepay pe acel număr? Later edit: Am înțeles , era vorba despre acel bonus pe care îl primesc atât cel care incarca cât și cel care este reîncărcat. Mai este valabilă acea promoție?

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Iuliannn!!! Eu sunt uimită, nu înțeleg ce faci pe telefon cu atâta trafic de net, cum sa consumi 100 GB într-o săptămână??? Nu consum atâta nici pe fix, într-o lună!!! Eu zic sa modifici valoarea abonamentului, sa iei un Smart 15, care are net national nelimitat. Bine, nelimitat, dar cu niște "limite* de bun simț. 🙂 Ai și reducere dacă îl închei online, plătești 12 euro/lună, in loc de 15. Eu as vrea să văd cât net poți consuma într-o lună... 🙂

FaraUnID
Campion certificat
@Everybody in za reteaua #1 In momentul in care majoritatea racneau ca vor internet nelimitat in abonamentele de voce cu valoare mai mare de 10 euro, sau cat mai mult internet inclus in abonamentele de voce si optiunile prepay, subsemnatul a fost printre extrem de putinii care la vremea respectiva a spus nu. Am spus nu si am motivat acel nu prin prisma faptului ca vor aparea "bizonii virtuali" care inteleg total gresit notiunea de utiizare rezonabila a resurselor. Odata cu aceasta specie rara de internaut, inevitabil vor aparea si congestiile din retea. Acum intelegeti de ce netul mobil oferit de reteaua #1 functioneaza precum viteza luminii in cauciuc? Pentru ca pe Planeta Pamant exista destul de multe presoane (folosesc apelativul persoana din politete) care intr-o saptamana reusesc sa faca atinga valori de trafic pe care un utilizator mediu abia daca ajunge sa le atinga intr-o luna de zile sau intr-un interval de timp mai mare de o luna.

Iuliannn
Junior
Fraților, nu am primit acei 100gb!! Am primit 10 GB și consum mult pentru că sunt la vapor, nu am decât date mobile aici.

FaraUnID
Campion certificat
Ca si sfaturi: 1. Repozitionare de abonament la Smart 15 care ofera trafic de date nelimitat national; 2. Vodafone Flex, unde pentru 10 euro / lunar ai internet national nelimitat fara perioada minima contractuala;

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Iuliannn bine ai venit în comunitate! Campania cu bonusul de 100GB pentru încărcare PrePay de pe abonament nu mai este valabilă. Acum este o altă campanie cu bonus 100GB și internet nelimitat timp de 7 zile, dar pentru clienții PrePay, nu pentru cei cu abonament. Ai cumva și cartelă PrePay?

delfinas
#StarMember
@Iuliannn, nu ai explicat situatia cum trebuie si fiecare a inteles ce a putut. Nu aveam de unde sa stim cat net e inclus in abonament. Ce varianta de abonament ai? Optiunea de 5 euro, datorita careia castigi 100 GB de net, e valabila pt Prepay, nu pt abonament! Esti pe vapor, adica esti in strainatate si vrei net in roaming?

Iuliannn
Junior
Sunt în țară, nu am nevoie de roaming. Am și o cartelă nouă (prepay - 0€ credit). Cu ce opțiuni ar trebui să o încarc?

delfinas
#StarMember
Iulian, cu opțiunea de 6 euro, sa prinzi oferta cu 100 de GB pt 100 de zile, iar o săptămână ai net nelimitat. DETALII: https://www.orange.ro/prepay/varaprepay