anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificare abonament internet

Alex_45
Junior
Salutări tuturor! Am un abonament Orange Me 11 (54 lei), cu 10 GB de internet. Întrebarea mea cum aș putea să modific acest abonament să am mai mult internet?
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Mai esti în perioada minimă contractuală? Dacă ești încă în perioada minimă contractuală din câte știu trebuie să optezi pentru un abonament cu o valoare mai mare de 11 eur. Poți opta pentru modificarea abonamentului din contul tău Orange, sau poți adăuga una din opțiunile de net, ceea ce personal nu mi se pare prea avantajos. De asemenea, mai poți încerca configurarea unui abonament YOXO. Să ne ți la curent cu varianta pentru care ai optat 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

svetalex
Senior certificat
Mai esti în perioada minimă contractuală? Dacă ești încă în perioada minimă contractuală din câte știu trebuie să optezi pentru un abonament cu o valoare mai mare de 11 eur. Poți opta pentru modificarea abonamentului din contul tău Orange, sau poți adăuga una din opțiunile de net, ceea ce personal nu mi se pare prea avantajos. De asemenea, mai poți încerca configurarea unui abonament YOXO. Să ne ți la curent cu varianta pentru care ai optat 🙂

Vio73
#StarMember
Poți cere oferta actuală (Orange me 11), unde ai și un bonus lunar de 50 GB, plus cei 5 incluși, sau abonament mai mare, dar ți se va prelungi contractul din nou. Detalii aici: https://www.orange.ro/abonamente/orange-me/ Asta în cazul în care mai ai perioadă contractuală. Altfel, poți cere o ofertă personalizată, prin canalele de comunicare . Succes!

FaraUnID
Campion certificat
1. Deinde cate perioada contractuala mai ai. - Daca esti sub perioada contractuala poti trece la pragul urmator si anume la majorarea pretului pentru a avea resurse suplimentare. - Daca perioada contractuala este ZERO sau esti pe final de contract poti solicita o renegociere de abonament in functie de nevoile tale de comunicare. 2. Mici trucuri pentru a mai castiga cativa zeci de GB - Reincarca lunar din contul tau Orange un SIM PrePay al unui prieten, vecin, membru al familiei si primesti 30GB pe numarul de abonament; - In functie de vechimea in retea poti avea cate 512MB lunar pentru fiecare an vechime; - Urmareste promotiile active prin care se ofera gratuit pachete de date atat utilizatorilor prepay cat si abonatilor;

Jay
Campion certificat
Momentan poti activa un bonus de 50 gb, pana la 30 aprilie.. si va fi valabil o luna plus prorata.. adica o luna plus perioada care trece de o luna și pana la emiterea următoarei facturi.. asa vei avea timp sa te gândești pentru ce varianta optezi..

Alex_45
Junior
Bună dimineața tuturor! Am ales varianta YOXO, abonamentul mi-l pot mări după abia 7 luni, așa mi-au zis cei de la serviciul clienți. Mulțumesc mult pentru ajutor! Zi bună tuturor!

Vio73
#StarMember
Felicitări și sper să te bucuri de el!