anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot activa bonusul de internet pentru vechime?

Miha_Z
#StarMember
Cum pot activa bonusul de internet pentru vechime?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
  • Prin aplicația My Orange -> Mai multe (cele 3 puncte din colt dreapta jos) -> Beneficii vei găsi activare bonus vechime în rețea pentru numerele tale.

 

  • Dacă intri în contul My Orange din browser (PC, laptop) tot din secțiunea Beneficii / Bonusuri vei putea activa bonusul.

 

  • Prin SMS cu textul DA la numarul 321

 

Pentru a primi bonusul pe fiecare din numerele tale cu abonamente de voce e necesar să activezi bonusul pe fiecare număr de telefon în parte.

 

Dacă ai un abonament de voce, primești bonus câte 512 MB de internet pe mobil, pentru fiecare an petrecut în rețea.

Bonusul de vechime se alocă lunar, la data de facturare, clienților cu vechime de minim 1 an în rețea.

Nu sunt eligibile pentru bonusul de vechime abonamentele ce au la bază unități flexibile individuale sau de familie, abonamentele de voce fixă, internet mobil sau fix și nici Orange TV. 

Vizualizare soluţie în postul original

42 Răspunsuri 42

Ascary
Campion certificat
  • Prin aplicația My Orange -> Mai multe (cele 3 puncte din colt dreapta jos) -> Beneficii vei găsi activare bonus vechime în rețea pentru numerele tale.

 

  • Dacă intri în contul My Orange din browser (PC, laptop) tot din secțiunea Beneficii / Bonusuri vei putea activa bonusul.

 

  • Prin SMS cu textul DA la numarul 321

 

Pentru a primi bonusul pe fiecare din numerele tale cu abonamente de voce e necesar să activezi bonusul pe fiecare număr de telefon în parte.

 

Dacă ai un abonament de voce, primești bonus câte 512 MB de internet pe mobil, pentru fiecare an petrecut în rețea.

Bonusul de vechime se alocă lunar, la data de facturare, clienților cu vechime de minim 1 an în rețea.

Nu sunt eligibile pentru bonusul de vechime abonamentele ce au la bază unități flexibile individuale sau de familie, abonamentele de voce fixă, internet mobil sau fix și nici Orange TV. 

Miha_Z
#StarMember
Atat de simplu e? Multumesc. Stii cumva bonusul se acorda diferit in functie de anii petrecuti in retea, sau se ia in calcul numarul cu cea mai mare vechime?

Ciucuras
Cunoscător certificat
Bonusul se acorda in functie de cati ani ai in vechime in reteaua orange si poti beneficia de el in fiecare luna dar fara a se reporta netul nefolosit

Vio73
#StarMember
El este disponibil încă din prima lună, după abonare. După fiecare an vechime petrecut în rețea vei primi 512 MB/an. Dacă ai 10 ani vechime, vei primi 5 GB bonus (adică 0,5 GB x 10) lunar.

imch
Cunoscător certificat
Vio73, nu este asa. Eu a fost nevoie sa il activez din MyOrange pentru toate cele trei abonamente. Am aflat de el de pe platforma asta. Pana acum cateva zile nici eu nici sotul meu nu aveam bonusurile de vechime activate (si el are 4 abonamente, din care cel mai vechi de 18 ani, eu n-am decat 2 ani amarati pe fiecare din cele trei).

Vio73
#StarMember
Prima dată da, trebuie activat. Apoi îl ai automat. Așa este. Îmi cer scuze! Se activează din cont sau printr-un sms la 321, cu textul DA.

Miha_Z
#StarMember
Ai dreptate imch, nici la mine nu era activat si am fost nevoita sa intru in My Orange si sa activez pentru fiecare numar in parte.

Miha_Z
#StarMember
O intrebare imch, la mine ambele abonamente au avut aceiasi vechime, deci am primit pentru ele acelasi bonus. La tine cum s-a calculat? Sotul a primit pentru 18 ani, iar tu pentru 2 ani echivalentul in GB?

Ascary
Campion certificat
Să folosești traficul bonus de vechime cu plăcere.

Razvan
#StarMember
Cred ca trebuie sa-l acivezi manual din my orange, nu se activeaza automat.

Ascary
Campion certificat
Nu,nu se activează automat. Se poate activa din aplicația My Orange sau pe desktop contul meu My Orange.

Vio73
#StarMember
La cel cu 18 ani vei avea 9 GB vechime, iar la cel/ cele cu 2 ani, 1 GB. Eu am mai multe abonamente cu vechimi diferite, iar bonusul e diferit pentru fiecare.

Miha_Z
#StarMember
Multumesc de urari si de asemenea pentru raspunsurile voastre. Mi-au fost de mare ajutor.

Ascary
Campion certificat
Oricând cu plăcere. 🙂