anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot activa bonusul de internet pentru vechime?

Miha_Z
#StarMember
Cum pot activa bonusul de internet pentru vechime?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
  • Prin aplicația My Orange -> Mai multe (cele 3 puncte din colt dreapta jos) -> Beneficii vei găsi activare bonus vechime în rețea pentru numerele tale.

 

  • Dacă intri în contul My Orange din browser (PC, laptop) tot din secțiunea Beneficii / Bonusuri vei putea activa bonusul.

 

  • Prin SMS cu textul DA la numarul 321

 

Pentru a primi bonusul pe fiecare din numerele tale cu abonamente de voce e necesar să activezi bonusul pe fiecare număr de telefon în parte.

 

Dacă ai un abonament de voce, primești bonus câte 512 MB de internet pe mobil, pentru fiecare an petrecut în rețea.

Bonusul de vechime se alocă lunar, la data de facturare, clienților cu vechime de minim 1 an în rețea.

Nu sunt eligibile pentru bonusul de vechime abonamentele ce au la bază unități flexibile individuale sau de familie, abonamentele de voce fixă, internet mobil sau fix și nici Orange TV. 

Vizualizare soluţie în postul original

42 Răspunsuri 42

Florin_D
Cunoscător certificat
He he, am reusit sa activez bonusul, Mersi @Ascary!

mariangh
Începător
bonusul de loialitate este valabil si in rooaming SSE?

Vio73
#StarMember
Doar dacă ai roaming activ pe abonament. Dacă abonamentul tău nu are roaming, nu ai. Veriică la 415, unde vezi exact!

Mocean_ioan
Începător
Cum pot schimba nr telefon vechi in contul orange?

Ascary
Campion certificat
Adaugi numarul nou in contul My Orange iar pe cel vechi il stergi.

DanielaH
Moderator
@Mocean ioan, ai reușit să adaugi numarul nou în My Orange? Daca nu, revino, te rog, cu o întrebare nouă și oferă-ne mai multe detalii. Mulțumim!

VasT
Explorator entuziast
Daca ai mai multe numere primesti bonus net diferit in functie de vechime pentru fiecare numar separat 512mb pentru fiecare an. Bonusul se aloca pe vechimea numarului nu al contului. Eu am avut doua numere unul de 13 celalalt de 6 ani. Am primit net diferit, iar cand am portat numarul de 13 ani chiar daca sunt client pe acelasi cod abonat de 15 ani primesc net pt. nr de 6 ani pt. 6 ani vechime

Mihaela_18
Începător
Vreau și eu bonus internet

mihaela_mihai
Începător
Cum activez bonusul 100G

DanielaH
Moderator
@mihaela mihai, acest topic se referă la activarea bonusului pentru vechimea în rețea. Răspunsul îl găsești în comentariu lui Ascary marcat ca soluție, sus, imediat după întrebare. Tu la ce bonus te referi?

jee
Începător
nu reusesc sa activez bonusul pentru vechime, nu am optiuni de bifa !

DanielaH
Moderator
@jee, poți atașa o captură de ecran din aplicație, sa vedem exact ce se întâmplă, te rog?

jee
Începător
am rezolvat problema , msj la 321