anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot activa bonusul de internet pentru vechime?

Miha_Z
#StarMember
Cum pot activa bonusul de internet pentru vechime?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
  • Prin aplicația My Orange -> Mai multe (cele 3 puncte din colt dreapta jos) -> Beneficii vei găsi activare bonus vechime în rețea pentru numerele tale.

 

  • Dacă intri în contul My Orange din browser (PC, laptop) tot din secțiunea Beneficii / Bonusuri vei putea activa bonusul.

 

  • Prin SMS cu textul DA la numarul 321

 

Pentru a primi bonusul pe fiecare din numerele tale cu abonamente de voce e necesar să activezi bonusul pe fiecare număr de telefon în parte.

 

Dacă ai un abonament de voce, primești bonus câte 512 MB de internet pe mobil, pentru fiecare an petrecut în rețea.

Bonusul de vechime se alocă lunar, la data de facturare, clienților cu vechime de minim 1 an în rețea.

Nu sunt eligibile pentru bonusul de vechime abonamentele ce au la bază unități flexibile individuale sau de familie, abonamentele de voce fixă, internet mobil sau fix și nici Orange TV. 

Vizualizare soluţie în postul original

42 Răspunsuri 42

Vio73
#StarMember
Cu plăcere!

Razvan
#StarMember
@Miha Z, si eu iti multumesc 🙂

imch
Cunoscător certificat
Miha Z, scuze, am vazut tarziu intrebarea. La abonamentele sotului meu fiecare numar a primit bonus in conformitate cu propria vechime. De exemplu, soacra mea are 9 GB bonus, iar fiul meu are 1 GB. Pe ambele este titular sotul. Ale mele sunt toate la unison, le-am portat in acelasi moment.

Miha_Z
#StarMember
Merci imch de lamuriri.

Romeo_
Senior certificat
Acest bonus este doar pt abonamente sau si pt prepay?

Ciucuras
Cunoscător certificat
Bonusul pentru vechime este doar pentru utilizatorii de abonamente.

Vio73
#StarMember
Utilizatorii prepay oricum au destule bonusuri.

Miha_Z
#StarMember
Romeo bonusul de vechime este doar pentru abonamente. La PrePay se ofera bonus de internet la fiecare reincarcare peste 6 Euro.

Romeo_
Senior certificat
Multumesc Mihaela,mi-au dat chiar si 50 Gb pt mine si 50 Gb pt un prieten ales de mine

Miha_Z
#StarMember
Ma bucur, Romeo, ca ti-am putut fi de ajutor.

Vio73
#StarMember
La prima vedere, mă speriasem când am văzut că ți-au dat 50 gb și m-am gândit că mi-a scăpat mie ceva. În secunda 2 am văzut că este vorba de fapt despre prepay. Bine că s-a rezolvat, Romeo!

Miha_Z
#StarMember
Stai linistit, Vio, ca aflam noi daca era vorba de un alt beneficiu. :))

Vio73
#StarMember
Asta e clar. Chiar mă gândeam că nu are cum să-mi scape!

Profesionist_Se
Începător
Intri in My Orange, selectezi numărul tău de telefon,(in cazul in care in contul tău ai mai multe numere), apoi mergi la beneficii, bonusuri si apoi activezi Bonus pentru anii petrecuți in rețea. De obicei arată cât Bonus de internet ai in funcție de vechimea abonamentului.

Florin
Cunoscător
Acum am aflat de acest bonus, l-am activat fără probleme din cont. Mulțumesc comunitatii...